2023 05 02 1Po pomalém začátku sezóny způsobeným nepříznivým počasím se rozjíždí prodeje elektrokoloběžek. V příštích třech měsících by se měly oproti zbytku roku zvednout až o 70 procent. Část zákazníků se obává nutnosti sjednání povinného ručení, které bude od příštího roku u některých modelů povinné. Podle Martina Foltýna, manažera této kategorie pro značku DATART, se však nová pravidla reálně dotknou jen zlomku majitelů elektrokoloběžek.

2X8A2908Symbolika zeleného věnce upleteného z různých zelených rostlin na jaře jako tisu, buku, jedle, vrby a smrku zajišťovala ochranu proti čertům a démonům, způsobujícím nemoci. Takové věnce se dávaly na vrata nebo vchodové dveře či do severovýchodního koutu místnosti. Do dnešního dne se podobné věnce s křížem zdobí barevnými vejci a zavěšují se nad stůl nebo v květnu na májky. Pletené věnce se pak přenášely i do kuchyní, protože právě v přípravě pokrmů se tradice dané krajiny odrážejí každodenně.

IMG 1554Obliba takzvaných detoxikačních diet se za poslední roky výrazně zvýšila. Populární jsou především jarní detoxy jakožto „jarní úklid v organizmu“. Detoxům často propadají ženy, aniž by si uvědomovaly značná rizika. Očistné diety jim mohou zredukovat svalovou hmotu, nastartovat jojo efekt, přinést únavu a stres, přerušit menstruaci nebo snížit libido.

20230314 201903Březnovým koncertem v Kostele sv. Rodiny v Domově Karla Boromejského v Praze završilo trio banduristek z Oděsy svůj pobyt v naší metropoli. Na krátké turné je pozvala společnost yourchance o.p.s. jako jednu z výjimečných aktivit projektu Vítej v Česku. Záštitu převzala Klára Šimáčková Laurenčíková, zmocněnkyně pro lidská práva.

IMG 1970Krajina rozkvetla. Sady a zahrady jsou plné barev a vůní. Více času trávíme venku, v přírodě. S chutí usedneme do čerstvě vyrašené trávy, nadechneme se jara. Jenže... Lehnout si na louce, dát si ruce pod hlavu a sledovat plující obláčky už není jen o krásné chvíli, ale také o řadě nástrah. Jednou z nich jsou klíšťata.

Ajala mazanec 12Velikonoce jsou vždycky mazec. Šupání, pomlázky, tekuté i další odměny pro koledníky. Brněnská čokoládovna Ajala se letos rozhodla přispět k oslavám a přidat ze své dílny mazec gastronomický. Tedy spíše m-a-z-a-n-e-c. Klasickou sladkou pochoutku totiž přetvořila do tabulky čokolády.

lanterna wellness 001Jedním z účinných způsobů, jak si udržet dobrou kondici a podpořit imunitu, je saunování. Moderní saunové rituály navíc dokážou pobyt v sauně zpestřit, a ještě zvýšit jeho efekt. Vyhlášené jsou ty v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, při nichž se například používá i med a slivovice.

Aktuální vydání v PDF

Květen 2023

Otevřít PDF | Prosperita | Fresh Time

Newsletter

Zaregistrujte se do našeho newsletteru a dostávejte nejnovější vydání Madam Business emailem. Na základě registrace navíc můžete využít 20 % slevu na první inzerci v Madam Business.

Registrací souhlasíte s Podmínkami zasílání a použití služby.

 

Hlavní partneři:

cesky_porcelan_75_124 manner84_84

Partneři:

logo-eternity_web_119 jaja_logo2_108design4net_119_119 nadeje_logo88_882018 yourchance rgb color120
   smart press logo mleko vas zdravi2 dandelion98logo klub manazerek 150lazne teplice v cechachnupreme

Tip Grady

projektovy management dolezal a kolektiv gradaProjektový management
Komplexně, prakticky a podle světových standardů, 2. vydání

Jan Doležal a kolektiv

Ve světě i u nás dochází k masivnímu nástupu agilních přístupů, technik a nástrojů a celkově ke sblížení projektového a produktového managementu. V této souvislosti došlo i k významným modernizacím všech světových standardů a metodik projektového řízení. Nové vydání knihy všechny tyto trendy reflektuje.
Kniha přináší aktuální přehled metod a technik projektového řízení, včetně agilních či hybridních přístupů. Srozumitelný, čtivý a prakticky zaměřený výklad je doplněn mnoha obrázky, příklady a případovými studiemi.

 

Navštivte také

iprosperita RGB freshtimecz RGB