Fotokredit Freepik comOblíbenost bezhotovostních plateb uskutečněných přes chytré hodinky v České republice povážlivě roste. Zejména u žen jde o druhé nejčastější zařízení po smartphonu, které využívají pro transakce uskutečněné digitálními peněženkami. Platí takto už každá desátá Češka (9,7 %). Placení hodinkami je oblíbené zejména u mladší a střední generace od 18 do 44 let a z hlediska regionů je zdaleka nejvyužívanější v Praze, kde takto platí skoro každý pátý uživatel digitální peněženky (18,8 %). Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro společnost Barion, kterého se od 16. do 22. února 2022 zúčastnilo 1000 respondentů ve věku 18 až 65 let z celé České republiky.

Lunestil zdravy spanek 2Zdravý a kvalitní spánek je pro někoho věc zcela samozřejmá, pro jiného nedosažitelný cíl. Příležitostnými poruchami spánku trpí čím dál větší procento populace, ale dopad dlouhodobého spánkového deficitu na lidské zdraví je stále mnohými podceňován. A právě na březen připadají Světový den spánku (17. 3.) a Mezinárodní den zdravého spánku (21. 3.), které mají jediný cíl – zvýšit povědomí o důležitosti spánku a jeho vlivu na lidské zdraví.

Velikonoční Obchůdky s Albertem 2023Od soboty 25. března se ve vybraných prodejnách konají tradiční Obchůdky s Albertem. Děti především z dětských domovů přichystaly pro zákazníky spousty vlastnoručně vyrobených velikonočních dekorací s dalších drobností. Na jejich výrobě intenzivně pracovaly několik měsíců. Sedmého ročníku projektu, který organizuje Nadační fond Albert, se účastní rekordních 45 neziskových organizací.

Pes v prirode ilustracniZa dveřmi máme jaro a s ním přichází i oteplení, více sluníčka a zároveň i hrozba klíšťat. A ty jsou jak všichni víme nebezpečnými přenašeči nemocí, které mohou způsobit vážné zdravotní následky lidem i našim psům. Klíště se probouzí po zimě při teplotách nad 5 °C a nejaktivnější jsou od dubna až do konce října.

20230311 134838Dnešním dnem opět začíná Global Money Week, světový týden vzdělávání o penězích. Svou zdravicí ho v online prostoru zahájil ministr financí Zbyněk Stanjura. Yourchance o.p.s. při této příležitosti v drobném předstihu zorganizovala sobotní Den s finanční gramotností v pražském Centru Černý Most.

woman 591576 1280Obliba takzvaných detoxikačních diet se za poslední roky výrazně zvýšila. Populární jsou především jarní detoxy jakožto „jarní úklid v organismu“. Detoxům často propadají ženy a to, aniž by si uvědomovaly značná rizika. Očistné diety jim mohou zredukovat svalovou hmotu, nastartovat jojo efekt, přinést únavu a stres, přerušit menstruaci nebo snížit libido.

apples 1873078 1280Vyvážený jídelníček by měl obsahovat kolem půl kilogramu ovoce a zeleniny každý den. Zařadit do něj jablka, švestky, cibuli, brambory nebo rajčata z domácí produkce, které jsou zdrojem vitaminů, minerálních látek, vlákniny a antioxidantů, však je a bude stále náročnější. Tuzemským pěstitelům se produkce ovoce a zeleniny vyplácí stále méně a Zelinářská unie Čech a Moravy a Ovocnářská unie České republiky odhadují, že v letošním roce se pěstební plochy sníží o další jednotky procent.

Zubrnice Velikonoce 3Národní muzeum v přírodě ožije v nadcházejících dnech pestrými velikonočními pořady. „Jednotlivá muzea představí nejen obecně známé velikonoční zvyky a tradice, ale zároveň i specifika svých regionů a návštěvníkům umožní nahlédnout i do církevní symboliky velikonočních svátků,“ uvedl Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Aktuální vydání v PDF

Březen 2023

Otevřít PDF | Prosperita | Fresh Time

Newsletter

Zaregistrujte se do našeho newsletteru a dostávejte nejnovější vydání Madam Business emailem. Na základě registrace navíc můžete využít 20 % slevu na první inzerci v Madam Business.

Registrací souhlasíte s Podmínkami zasílání a použití služby.

 

Hlavní partneři:

cesky_porcelan_75_124 manner84_84

Partneři:

logo-eternity_web_119 jaja_logo2_108design4net_119_119 nadeje_logo88_882018 yourchance rgb color120
   smart press logo mleko vas zdravi2 dandelion98logo klub manazerek 150lazne teplice v cechachnupreme

Tip Grady

projektovy management dolezal a kolektiv gradaProjektový management
Komplexně, prakticky a podle světových standardů, 2. vydání

Jan Doležal a kolektiv

Ve světě i u nás dochází k masivnímu nástupu agilních přístupů, technik a nástrojů a celkově ke sblížení projektového a produktového managementu. V této souvislosti došlo i k významným modernizacím všech světových standardů a metodik projektového řízení. Nové vydání knihy všechny tyto trendy reflektuje.
Kniha přináší aktuální přehled metod a technik projektového řízení, včetně agilních či hybridních přístupů. Srozumitelný, čtivý a prakticky zaměřený výklad je doplněn mnoha obrázky, příklady a případovými studiemi.

 

Navštivte také

iprosperita RGB freshtimecz RGB