MG 6117 70Rakytník se v posledních letech stal velmi populární superpotravinou. Okouzlující oranžová barva i tvar jeho plodů, když dozrávají na větvích, připomínají malé lucerničky. Sama příroda mu vtiskla podobu, kterou jako by říkala, že v sobě ukrývá mnoho prospěšného pro lidské zdraví. Přestože patří k nejodolnějším rostlinám světa, než se jeho malé peckovice dostanou na stůl, ať už čerstvé, nebo třeba ve šťávě či pečeném čaji, stojí to značné úsilí. O tom, jak se rakytník pěstuje a sklízí, toho vědí v LUKA, a.s., opravdu mnoho. Věnují se mu už více než třicet let.

Pokud byste hledali jednoho z producentů opravdu kvalitního rakytníku, museli byste zamířit na pozemky zemědělského podniku LUKA, a.s., který má sídlo ve Vysokých Studnicích nedaleko malebného městyse Luka nad Jihlavou. Tradice pěstování této odolné vytrvalé dřeviny vysoké až šest metrů, která pochází z Ruska, se na Vysočině píše od konce 80. let minulého století. „V roce 1988 jsme čelili rozsáhlým povodním, které značně poznamenaly zdejší krajinu. Na doporučení expertů změnit a hledat nové plodiny a zaměření, jsme zde pro obnovu nechali vysázet rakytníkové sady. Pěstování plodiny mělo na jedné straně zlepšit stav půdy a na druhé přinést výnos ne tehdy příliš známého ovoce. Už od počátku jsme s ním měli velké plány, ale pak přišla nová politická situace a původní zemědělské družstvo čelilo palčivějším výzvám doby. Pozemky s rakytníkem však zůstaly a rostliny také prosperovaly. K našim plánům jsme se proto vrátili až později, v roce 2013,“ vzpomíná Ing. Alena Nováková, předsedkyně představenstva LUKA, a.s. V současnosti LUKA, a.s., pěstují rakytník na 15 ha půdy z celkových obhospodařovaných 1400 ha. 

Zužitkovat rakytník znamená plody očesat i s celými větévkami. Keř se tedy během sklizně rovnou prořeže, aby mohly nadcházející rok vyrazit nové výhony. Protože by vybírání jednotlivých plůdků bylo náročné a neefektivní, celé větve se zmrazí a posléze se z nich plody jednoduše sklepou. Protřídí se a následně je lze dále zpracovávat dle potřeby. „Letošní úrodu bych zhodnotila jako průměrnou, sklidili jsme celkem 25 000 kg. Celé množství spotřebujeme pro produkci pod naší vlastní značkou,“ upřesnila Alena Nováková.
LUKA, a.s., vyrábí 100% rakytníkovou šťávu, Rakytníkový sirup, Rakytníkový sypaný čaj, Rakytníkový džem či Pečený ovocný čaj s rakytníkem. Produkty neskrývají své rakytníkové srdce a dávají spotřebitelům možnost si svůj nápoj či pokrm doladit tak, aby jim chutnal. Tato plodina patří k superpotravinám právě proto, že obsahuje obrovské množství vitamínů a minerálů a dalších složek, které pozitivně stimulují funkce imunity. I přesto, že mají plody specifickou chuť a vůni, v LUKA, a.s., se snaží, aby jejich zastoupení bylo v jednotlivých výrobcích co nejvyšší. „Chceme, aby zákazníci poznali toto ovoce v jeho plné kráse a z každého produktu získali maximální množství zdraví prospěšných látek pro svoje tělo. V dnešní době je to obzvlášť důležité. Pokud se však s rakytníkem teprve seznamují, mohou si například šťávu rozředit vodou, moštem nebo k ní lze přidat lžičku medu,“ komentovala Alena Nováková.
A jak by měl spotřebitel poznat, zda je v produktu rakytník opravdu hojně zastoupen? Prozradí mu to právě ona specifická chuť. Pokud je kyselkavá, lehce svíravá a má zvláštní aromatický ocásek, který připomíná nádechem exotické ovoce, může se spolehnout, že konzumuje produkt s vysokým podílem rakytníku. „Na trhu je celá řada dobrot, které rakytník obsahují, zpravidla však v nižší koncentraci. Na vysokém obsahu zdraví prospěšných látek si zakládáme, zájemcům předkládáme maximální kvalitu za velmi příjemnou cenu. Nechceme na tom profitovat, chápeme to jako samozřejmost. Proto jsou ceny našich výrobků velmi konkurenceschopné a těší nás, že si sortiment našel zákazníky a zájem je čím dál větší,“ doplnila Alena Nováková.
V současnosti je nejoblíbenější 100% rakytníková šťáva. Pro období vánočních svátků jsou rovněž připraveny dárkové kazety s rakytníkovými lahůdkami. O tyto sety je každoročně velký zájem. Zdraví je pro mnoho lidí čím dál větší prioritou a promítá se to i ve výběru drobných pozorností, které se scházejí pod vánočním stromečkem. Již dnes je možné rakytníkové produkty telefonicky objednat a nechat si je zaslat domů. Aby bylo nakupování pro zdraví a dobrou chuť ještě příjemnější a snazší.

(tz)