dzemy-na-dlouhe-zimni-vecery.jpgTradice džemů je v Česku obrovská, snad není člověka, který by v dětství pravidelně nesnídal rohlík nebo chleba s džemem od babičky nebo večer nemlsal přímo ze skleničky jen tak na chuť. Dnes už možná nemáme takové zásoby domácích pochoutek, ale zato máme k dispozici větší výběr těch stejně kvalitních džemů kupovaných.

Kdo nezavařuje a přesto má na ovocnou dobrotu občas chuť, může sáhnout třeba po tradičních džemech Schwartau. Jejich chuť stejně jako kvalita zůstává nezměněna již dlouhá léta. Kdo nevyhledává kousky ovoce případně mu na džemech vadí jadérka, pro toho je extra sametový džem Schwartau Samt. Je úplně hlaďounký a přitom obsahuje 50% ovoce a je bez konzervantů a barviv. V prodeji je standardně v šesti příchutích -mango, kiwi, jahoda, malina, rybíz a lesní plody.

Před letošními Vánoci přichází společnost Hero, dovozce džemů Schwartau na český trh, s novinkou pro zmlsané vánoční jazýčky! Džem Samt je v limitované edici k dostání ve dvou nových příchutích - jsou jimi papája v kombinaci s limetkou a třešeň - černý rybíz. Klasický džem Schwartau Extra si můžete dát buď švestkový s jablkem a skořicí, nebo s příchutí pečené jablko. Až vám zima zaleze za nehty, dejte si voňavý čaj, namažte rohlíček s džemem a užijte si sváteční chvilku!

Cena za jedno balení džemu Samt 270 g je 59,90 Kč, za Schwartau Extra to je 59,90 za 340 g a 89,90 za 600 g.

/tz/