za-nejvetsimi-diamanty-do-bratislavy.jpgSpolečnost Diamonds International Corporation - D.I.C. a.s. vystavuje největší volné diamanty na Slovensku ve svém Showroomu v Bratislavě ve Ventúrské ulici. První Výstava volných diamantů byla zahájena 18. listopadu a bude otevřena vždy mezi 11. a 19. hodinou až do 22. listopadu. Tato ojedinělá výstava představuje veřejnosti diamanty ve velikosti od 1 do 11 karátů, přičemž hodnota největšího z nich přesahuje jeden milion Eur!

Výstava volných diamantů v bratislavském Showroomu D.I.C. je první akcí svého druhu na Slovensku a v Čechách. MUDr. Luboš Říha, předseda představenstva D.I.C., vysvětlil, proč právě Bratislava se stala místem konání této výstavy: "Vzhledem k tomu, že se Slovensko připravuje na přechod na Euro, stávají se diamanty pro slovenské investory nejvýhodnější komoditou. Kromě toho byl první Showroom D.I.C. otevřen více jak před rokem právě v Bratislavě, je tedy místo konání více jak symbolické. Výstava exkluzivních diamantů potěší investory i smysl pro krásu každého návštěvníka."

Na výstavě je k vidění na sedmdesát diamantů, jejichž hodnota dosahuje 181 milionů Sk (asi 6 milionů Eur). Svou krásou okouzlí rovněž briliantové šperky, mezi nimiž vyniká prsten v hodnotě 5 milionů Sk. Ing. Přemysl Synek, člen antverpské diamantové burzy a generální ředitel D.I.C., popsal jedinečnost tohoto šperku slovy: „Prsten se žlutým citrusovým 3-karátovým briliantem a se šesti růžovými brilianty o celkové váze 2 karáty patří mezi nejluxusnější šperky v naší nabídce. Dále bych návštěvníkům doporučil pokochat se krásou největšího vystaveného diamantu, jehož váha dosahuje 11,83 karátů a cena 39 431 349 Sk (1 308 881 Eur). Jeden z nejkrásnějších diamantů u nás fascinuje svou čistotou IF a barvou G."

Diamant byl odjakživa symbolem bohatství, společenského postavení a prosperity. Tyto drahé kameny mají vysokou estetickou i finanční hodnotu, vzhledem k omezeným zdrojům jejich cena roste a jsou tudíž stále častěji využívány k investičním účelům. V době, kdy se svět ocitá v ekonomické krizi, dosahují některé diamanty až 50% zhodnocení.