ucinna-obrana-proti-zloutence-dezinfekce.jpgČeská republika se v současné době potýká s nebývalým rozšířením žloutenky, vyvolané virem hepatitidy A. Hygienici evidují již přes 700 případů onemocnění, to je proti loňskému roku osminásobný nárůst. Lze předpokládat, že výskyt žloutenky vyvrcholí během října a listopadu. Infekční žloutenka se šíří především díky nedostatečné hygieně. Virus hepatitidy A je velmi odolný, přežívá týdny při pokojové teplotě, léta ve zmrazeném stavu. Zničit jej lze nejúčinněji prostřednictvím dezinfekčních přípravků s obsahem chloru, proto je vhodnou dezinfekcí Domestos - Tekutý čisticí a dezinfekční přípravek (Pine, Atlantic, Citrus, Pink a Red Power) s aktivní složkou - chlornanem sodným. Přípravek dokáže efektivně odstranit nejen špínu, ale i nežádoucí mikroorganismy včetně viru hepatitidy A.

V období zvýšeného výskytu infekčních chorob je nezbytné používat k úklidu čisticí přípravky s dezinfekčním účinkem. Běžné čisticí přípravky totiž ne vždy dezinfekční přísadu obsahují. Používáte-li obyčejné čisticí přípravky, je nejvyšší čas vyměnit je za Domestos.. Ten obsahuje kromě čisticích složek i složku dezinfekční. Přípravky Domestos splňují kritéria biologické rozložitelnosti a lze je s přebytkem vody bezpečně vypustit do kanalizace.

Zdrojem nákazy žloutenkou je infikovaný člověk, u něhož je virus přítomen ve stolici již ve druhé polovině inkubační doby a 1-3 týdny po začátku klinického onemocnění. Z tohoto důvodu je třeba brát lidské výměšky jako nerizikovější pro přenos onemocnění a dezinfekci nejen toalet se důkladně věnovat. Pravidelné používání čisticího a dezinfekčního přípravku Domestos (na toaletách alespoň 2x denně) zajistí účinnou prevenci, pomůže udržet vaši domácnost čistou a bezpečnou a ochrání zdraví vaší rodiny.

Infekce sice propukla v uzavřené komunitě pražských narkomanů, ale poměrně rychle se rozšířila mezi běžnou populaci. Podle vedoucí odboru epidemiologie Hygienické stanice Hl. m. Praha, MUDr. Zdeňky Jágrové se zatím nepodařilo zabránit rozšíření onemocnění ani mezi žáky základních a středních škol. „Základním preventivním pravidlem stále zůstává důkladné mytí rukou před každým jídlem, doporučujeme i pravidelný úklid zahrnující dezinfekci", dodává MUDr. Jágrová.

Tekutý čisticí a dezinfekční přípravek Domestos má široké použití, vhodný je nejen pro úklid na toaletách, koupelnách, umývárnách, ale i v kuchyních. Ředěný Domestos je možné použít na podlahy, kachličky, umyvadla, pracovní i jiné větší plochy. Neředěný je ideální na čištění kuchyňských dřezů, odtokových kanálů a toalet. Čisticí přípravky s dezinfekčním účinkem je nutné používat vždy dle návodu výrobce, tj. dodržovat koncentraci a dobu expozice.
Více informací o přípravku Domestos se dozvíte na www.domestos.cz
Používejte dezinfekční přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Desatero zásad prevence pro rodiče a školy

1. Dohlédněte, aby si děti vždy myly ruce: po použití toalety, po příchodu do a ze školy, po jízdě hromadným dopravním prostředkem, po manipulaci s penězi.
2. Dávejte pozor, aby děti nejedly, aniž by si umyly ruce.
3. Vysvětlete dětem, že nemají pít z jedné lahve s dalšími dětmi.
4. Dbejte na to, aby si děti nestrkaly prsty a jiné předměty do pusy.
5. Doporučuje se vybavit děti do školní jídelny vlastním příborem.
6. Hlídejte děti, aby nesahaly na věci pohozené venku.
7. Školy by měly zajistit dezinfekci celého objektu, důraz je kladen zejména na školní kuchyně a jídelny.
8. Ve školách a školkách musí být k dispozici mýdlo nejlépe s dezinfekcí a jednorázové papírové ručníky.
9. Nezbytná je pravidelná (nejméně 2x denně) dezinfekce toalet, včetně prkénka, splachovadla a kliky.
10. Nechte děti očkovat proti hepatitidě A, existuje i kombinovaná vakcína proti hepatitidě A i B.

 

Unilever je jedním z největších světových dodavatelů rychloobrátkového zboží se silnými kořeny ve více než 100 zemích světa. Hlavním posláním společnosti Unilever je vnášet do života Vitalitu. Vitalita naplňuje každodenní potřeby lidí v oblasti výživy, hygieny a péče o tělo prostřednictvím značkových výrobků, které lidem umožňují dobře se cítit, dobře vypadat a mít více ze života.

Unilever působí i v České republice, kde zaměstnává přibližně 1100 zaměstnanců. Ve svém závodě v povltavské Nelahozevsi vyrábí rostlinné tuky Rama, Flora, Rama Crème Bonjour a Perla a majonézy Hellmann's. Mezi jeho značky patří dále i zubní pasty Signal, zmrzlina Algida, čaje Lipton, dehydratované výrobky Knorr, kosmetika Dove, Sunsilk, Axe, Rexona, Lux nebo čističe Domestos, Cif.

Společnost Unilever již pátým rokem pečuje o své věrné spotřebitele prostřednictvím spotřebitelského programu Na Doma. Součástí programu jsou populární internetové stránky www.nadoma.cz.

/tz/