business 3560916 1920

téma: Bílé skvrny na kůži

Dotaz: Po letošním létě jsem na opálené pokožce nohou a rukou objevila drobné bílé tečky. Nikdy předtím jsem takovou reakci nezaznamenala. Můžete mi prosím poradit, oč se jedná a jak se jich zbavit?

- Petra S.

Doporučení Aleny Kimlové:

Příčinou může být narušení melanogeneze

Podle Vašeho popisu se spíš domnívám, že se jedná o narušení melanogeneze (produkce kožního barviva) v důsledku slunečního záření. V kosmetickém salonu se s tímto projevem obvykle setkávám u žen, které se často a intenzivně opalují. Opakovanou sluneční expozicí a také samozřejmě s postupujícím věkem ztrácí pokožka svůj kompaktní vzhled, objevují se buď tmavší, nebo naopak světlé skvrnky. Postupující věk zasahuje též do kvalitní regenerace pokožky, kožní buňky již nesnadno a mnohem pomaleji absorbují výživné a regenerační látky, rychleji se dehydratují. Sluneční expozice poškozuje pokožku velkým množstvím volných radikálů, které po slunění v pokožce vznikají. A to může způsobit i nevyváženou produkci kožního barviva. UV záření může melanocyty (buňky produkující kožní barvivo) poškodit, nebo dokonce zcela zničit. V pokožce pak dochází ke vzniku drobných světlých skvrnek, především na přední straně nohou a hřbetech rukou.

Správnou péčí od GERnétic lze narušenou produkci kožního barviva zpomalit  či pozastavit

Tento nepříjemný proces můžete pozastavit zachováváním pravidel bezpečného opalování, používáním kvalitních opalovacích přípravků, které obsahují nejen UV filtr, ale i antiradikálové hydratační a revitalizační komplexy. Důležitá je i kvalitní a pravidelná denní péče o pokožku. Té je třeba dodávat hydratační a regenerační látky hlavně po ranní sprše a večerní koupeli. Vyzkoušejte přípravek Lait Corps Douceur s obsahem bambuckého másla. Hebké tělové mléko s téměř okamžitou vstřebatelností dodá dostatek hydratačních látek a krásně pokožku zvláční. Doporučuji toto tělové mléko střídat s tělovým olejem Huile De Beauté. Přípravek dodá do pokožky lipidovou složku a jeho detoxikační a antioxidační účinky jsou pro zdraví a správné funkce kůže velmi důležité. Zamezují jejímu stárnutí, posilují povrchový film a zlepšují hydrataci. Velmi vhodné by byly i celotělové zábaly především z mořských řas, které obsahují potřebné výživné a hydratační látky pro buňky pokožky. Vyzkoušejte v salonech GERnétic zábaly Marine Essence. Vůně řas Vám připomene letní dovolenou a pokožka dostane vynikající koktejl účinných látek. A nezapomeňte i na revitalizaci pokožky obličeje. Ten je slunečním paprskům vystavený celý rok. Regenerační krém Synchro a Cytobi zahladí jemné vrásky a následky opalování.

 

Přípravky GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech, kde Vám kosmetička poradí, jak přípravky používat a může nabídnout i salonní ošetření. Seznam salonů na www.gernetic.cz

Alena Kimlová, vrchní firemní školitelka značky GERnétic.Kosmetickou poradnu pro Madam Business připravila Alena Kimlová, vrchní firemní školitelka a ambasadorka značky z Kosmetického studia GERnétic.

Kosmetika GERnétic podporuje:

Dárcovství krve „Smrt nemá šanci, když budeme dárci“ s z.s. Zdraví-Život
Vzdělání dětí s Nadačním fondem Rozum a Cit
Více informací o podporovaných projektech: https://www.gernetic.cz/podporujeme

Časopis Madam Business je mediálním partnerem soutěže profesionálů Hvězda GERnétic Česko 2019

Francouzská přírodní kosmetika GERnétic poskytuje komplexní systém špičkové péče o obličej, poprsí a tělo. Je určena pro profesionální práci kosmetiček, wellness studií, lázní a následnou každodenní domácí péči o pleť. GERnétic nabízí individuální řešení pro každého zákazníka.

Díky obsahu aktivních látek produkty GERnétic:
• zamezují předčasnému stárnutí,
• řeší různé problémy vyskytující se na pokožce jako akné, vrásky, jizvy, strie, popáleniny, ekzémy a další,
• zpevňují a modelují poprsí,
• přispívají k zeštíhlení a odstraňování celulitidy.
GERnétic udržuje pleť v dobrém stavu. Je to kosmetika pro krásu, zdraví, pohodu a příjemný pocit.

Trápí-li vás problémy s pletí, pokládejte nám své dotazy v poradnách na www.gernetic.cz.

Kosmetické přípravky GERnétic jsou před uvedením na trh dlouhodobě klinicky a dermatologicky testovány, a to s vynikajícími výsledky. Výrobce garantuje výbornou kožní snášenlivost. Při celém výrobním procesu procházejí výrobky náročnou kontrolou a dalším testováním.

Sponzorem poradny je francouzská kosmetika GERnétic.

GERnétic je řešení!

www.gernetic.cz

Image by Pexels from Pixabay

Prohlédněte si videa o kosmetice GERnétic na YouTube.
Staňte se našimi fanoušky na https://www.facebook.com/GERnetic.cz
nebo na https://www.instagram.com/gernetic.cz/