sea 2595550 1920 ed

téma: Péče o pokožku po opalování

Dotaz: Ráda bych si zachovala letní opálení celého těla co nejdéle. Jak se mám o pokožku starat a čím si jí mám mazat?

- Kateřina G.

Doporučení Aleny Kimlové:

Jak sen pokožka obnovuje?

Bronzový tón pleti je symbolem krásy a zdraví, rádi bychom si ho uchovali po celý rok, ale kůže je živý orgán, který se neustále obnovuje. V zárodečné vrstvě kůže se neustále rodí nové buňky, které se postupně posouvají směrem k povrchu, během své cesty ztrácejí na výživě a hydrataci. Po dosažení povrchu kůže se odlupují. Čím rychleji buňky ztrácejí vodu, tím rychleji se z pokožky odloupnou. Tak jak se kůže pravidelně obměňuje, tak nám opálení postupně z pokožky mizí.

Péče o pokožku začíná už před opalováním

 

Abychom si zachovali bronzovou pokožku co nejdéle, péče o ni by měla začít s předstihem, ještě dříve, než se začneme opalovat. Je třeba pokožku dostat do dobré kondice, to znamená, že by měla být dobře vyživená a hydratovaná. Proto je důležité pravidelně po každé koupeli či sprše ošetřit celé tělo hydratačním tělovým mlékem nebo krémem. Je třeba si uvědomit, že opalováním je kůže velmi namáhána, vzniká velké množství volných radikálů, které poškozují zdravé buňky, je narušována kožní bariéra, dochází k rychlejšímu úniku vody. Proto by péče o pokožku v letních měsících měla být mnohem intenzivnější a nanášení cílených přípravků častější, alespoň ráno a večer. Pokud Vám čas dovolí, klidně i během dne. Zabráníte tak nepříjemnému a neestetickému šupení. Vyzkoušejte hydratační tělové mléko Lait Corps Douceur, které pokožce dodá zároveň i výživné a zklidňující látky, zpevní kožní bariéru a zamezí tak odpařování vody z kůže. Hedvábná textura přípravku je během aplikace velmi příjemná, zanechává na povrchu pokožky hebký film. Lait Corps Douceur je přípravek, bez kterého si letní měsíce nedovedu vůbec představit. Máte-li raději olejovou texturu, je vhodná i aplikace přípravku Huile De Beauté. Již z názvu slyšíme, že se stará o krásu pleti. Dodává buňkám cenné výživné látky a zachovává tak vyvážené fyziologické funkce a zlepšuje celkovou strukturu. Jedná se o tzv. suchý olej, který se rychle vstřebává a nezanechává „olepený“ pocit.
Jste-li sportovní typ a po sportování se během dne sprchujete, aplikujte na pokožku voňavý krém Gerthérapi, který uvolní svaly a díky ušlechtilým olejům z makadámie a hroznových jadérek vyživí a zvláční pokožku. Výběr přípravků je široký, jen je třeba dodržovat pravidelnost a četnost aplikací. Odměnou vám bude zdravá a krásná pokožka s příjemným lehce bronzovým tónem. Se sluněním to ale příliš nepřehánějte, kůže pak mnohem rychleji stárne, ztrácí na pevnosti a pružnosti a tím i na kráse. Lékaři upozorňují, že přemíra slunečního záření je pro lidský organismus nepříznivá.

Přípravky GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech, kde Vám kosmetička poradí, jak přípravky používat a může nabídnout i salonní ošetření. Seznam salonů na www.gernetic.cz

Alena Kimlová, vrchní firemní školitelka značky GERnétic.Kosmetickou poradnu pro Madam Business připravila Alena Kimlová, vrchní firemní školitelka a ambasadorka značky z Kosmetického studia GERnétic.

Kosmetika GERnétic podporuje:

Dárcovství krve „Smrt nemá šanci, když budeme dárci“ s z.s. Zdraví-Život
Vzdělání dětí s Nadačním fondem Rozum a Cit
Více informací o podporovaných projektech: https://www.gernetic.cz/podporujeme

Časopis Madam Business je mediálním partnerem soutěže profesionálů Hvězda GERnétic Česko 2019

Francouzská přírodní kosmetika GERnétic poskytuje komplexní systém špičkové péče o obličej, poprsí a tělo. Je určena pro profesionální práci kosmetiček, wellness studií, lázní a následnou každodenní domácí péči o pleť. GERnétic nabízí individuální řešení pro každého zákazníka.

Díky obsahu aktivních látek produkty GERnétic:
• zamezují předčasnému stárnutí,
• řeší různé problémy vyskytující se na pokožce jako akné, vrásky, jizvy, strie, popáleniny, ekzémy a další,
• zpevňují a modelují poprsí,
• přispívají k zeštíhlení a odstraňování celulitidy.
GERnétic udržuje pleť v dobrém stavu. Je to kosmetika pro krásu, zdraví, pohodu a příjemný pocit.

Trápí-li vás problémy s pletí, pokládejte nám své dotazy v poradnách na www.gernetic.cz.

Kosmetické přípravky GERnétic jsou před uvedením na trh dlouhodobě klinicky a dermatologicky testovány, a to s vynikajícími výsledky. Výrobce garantuje výbornou kožní snášenlivost. Při celém výrobním procesu procházejí výrobky náročnou kontrolou a dalším testováním.

Sponzorem poradny je francouzská kosmetika GERnétic.

GERnétic je řešení!

www.gernetic.cz

Prohlédněte si videa o kosmetice GERnétic na YouTube.
Staňte se našimi fanoušky na https://www.facebook.com/GERnetic.cz
nebo na https://www.instagram.com/gernetic.cz/