woman 2403184 1920

téma: Jak ošetřit jizvy po operaci poprsí

Dotaz: Na podzim jsem absolvovala na plastické chirurgii zmenšení poprsí. S výsledkem jsem spokojená, ale trápí mne jizvy, které se hojí hůř, než jsem předpokládala. Jaký přípravek mám používat, aby jizvy nebyly tak viditelné?    

- Marie H.

Doporučení Aleny Kimlové:

Jak na jizvy po operaci prsou

Zásah do pokožky a tkání je při této operaci značný a hojení probíhá několik měsíců. Výsledná jizva je vlastně vazivový produkt hojení poškozené kůže do hlubokých vrstev. Vzhledem k tomu, že se organismus snaží zabránit vniknutí infekce do těla, překrytí rány novou vrstvou kůže je rychlé, ale kvalitativně neodpovídá původní tkáni. Proto se na povrchu pokožky objevují jizvy.
Konečný stav jizvy můžeme dokonalou péčí značně ovlivnit. Je důležité dodat jednotlivým buňkám dostatek výživných látek, aby regenerace probíhala co nejkvalitněji. Velmi dobré zkušenosti jsou s krémem Synchro, který byl původně určen na intenzivní regeneraci popálené kůže. Vyvažuje fyziologické funkce pokožky ve všech vrstvách, dodává dostatek výživných látek. Díky obsahu ušlechtilých olejů z měsíčku, sóji, sladkých mandlí, poškozenou pokožku dobře zvláčňuje a zjemňuje. Jizvu je třeba promazávat malým množstvím krému několikrát denně.

Prsní program GERnétic

Další možností zlepšení stavu jizev je používání některých přípravků z prsního programu GERnétic. Doporučila bych tonikum Seino a krém Macro 2000. Tonikum Seino osvěžuje a vyvolává lehké prokrvení, které umožní rychlejší a

macro2000 2012 krabicka tuba v


Přípravky GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech, kde Vám kosmetička poradí, jak přípravky používat a může nabídnout i salonní ošetření. Seznam salonů na
www.gernetic.czkvalitnější zužitkování aktivních látek z následně naneseného krému Macro 2000. Macro 2000 má intenzivní regenerační charakter, poskytne při hojení buňkám dostatek výživných látek a umožní tak rychlejší, ale hlavně kvalitnější hojení pokožky i tkání. Oba produkty mají navíc zpevňující charakter, což pomůže celému poprsí zachovat si atraktivní vzhled. Přípravky Seino a Macro 2000 se aplikují dvakrát denně na celé poprsí.
Součástí péče o jizvy jsou tlakové masáže. Provádí se několikrát denně – zhruba na 20 vteřin se postižené místo stlačuje a pak uvolní. Tlakem na jizvu se odstraní odkysličená krev a uvolněním se umožní přísun krve okysličené a plné živin. To podpoří proces kvalitního hojení. Poškozené místo často svědí, což je odrazem imunitních procesů v jizvě a jejího zrání. Běžná jizva se zhojí do 18 měsíců, některé jizvy se hojí složitěji (v okolí velkých kloubů).
Pozor na slunění nedohojených jizev. Mohlo by dojít k nepravidelnému propigmentování kůže!

Alena Kimlová, vrchní firemní školitelka značky GERnétic.Kosmetickou poradnu pro Madam Business připravila Alena Kimlová, vrchní firemní školitelka a ambasadorka značky z Kosmetického studia GERnétic.

Kosmetika GERnétic podporuje:

Dárcovství krve „Smrt nemá šanci, když budeme dárci“ s z.s. Zdraví-Život
Vzdělání dětí s Nadačním fondem Rozum a Cit
Více informací o podporovaných projektech: https://www.gernetic.cz/podporujeme

Francouzská přírodní kosmetika GERnétic poskytuje komplexní systém špičkové péče o obličej, poprsí a tělo. Je určena pro profesionální práci kosmetiček, wellness studií, lázní a následnou každodenní domácí péči o pleť. GERnétic nabízí individuální řešení pro každého zákazníka.

Díky obsahu aktivních látek produkty GERnétic:
• zamezují předčasnému stárnutí,
• řeší různé problémy vyskytující se na pokožce jako akné, vrásky, jizvy, strie, popáleniny, ekzémy a další,
• zpevňují a modelují poprsí,
• přispívají k zeštíhlení a odstraňování celulitidy.
GERnétic udržuje pleť v dobrém stavu. Je to kosmetika pro krásu, zdraví, pohodu a příjemný pocit.

Trápí-li vás problémy s pletí, pokládejte nám své dotazy v poradnách na www.gernetic.cz.

Kosmetické přípravky GERnétic jsou před uvedením na trh dlouhodobě klinicky a dermatologicky testovány, a to s vynikajícími výsledky. Výrobce garantuje výbornou kožní snášenlivost. Při celém výrobním procesu procházejí výrobky náročnou kontrolou a dalším testováním.

Sponzorem poradny je francouzská kosmetika GERnétic.

GERnétic je řešení!

www.gernetic.cz

Prohlédněte si videa o kosmetice GERnétic na YouTube.
Staňte se našimi fanoušky na https://www.facebook.com/GERnetic.cz
nebo na https://www.instagram.com/gernetic.cz/