img1_600 téma: ekzematická pleť s akné

Odpovídá Alena Kimlová
z Kosmetického centra GERnétic

Je mi 17 let a od dětství trpím atopickým ekzémem. Pleť v obličeji mám velmi podrážděnou, červenou, olupuje se mi a je velmi citlivá na dotek. Na jakýkoliv podnět reaguje ještě výraznějším začervenáním. V současné době se mi začíná dělat i akné. Droboučké pupínky s bílými čepičkami, občas i hlubší záněty. Když pleť ošetřím vysušující maskou určenou na akné, ekzém se vždy zhorší. Nevím, co mám dělat, abych své pleti dokázala pomoci.

Atopický ekzém je pro kůži velkou zátěží. Jedná se o porušení kožní bariéry a imunitní poruchu kožní tkáně. Je to bohužel onemocnění nevyléčitelné, ale naštěstí při správné péči lze dosáhnout stavu, kdy je kůže alespoň na pohled v pořádku.

Za prioritní považuji zlepšit stav ekzému a alespoň trošku zvýšit obranyschopnost pokožky. Výbornou zkušenost mám s krémem Synchro. Je to přípravek, který vyvažuje funkce pokožky a její pH, má protizánětlivý, zklidňující a antibakteriální účinek. Zpevňuje bariérovou vrstvu kůže, doplňuje chybějící lipidy. Ušlechtilé oleje z heřmánku, sladkých mandlí a měsíčku zvláčňují a zmírňují přecitlivělost pleti, tiší zánět. Do určité míry bude krém Synchro řešit také problém s akné.

K tomuto základnímu přípravku doporučuji dermatologické mýdlo Derma. Šetrně čistí pokožku a smývá líčidla. Tento jemný mycí gel pomáhá odstranit přebytečný maz a zároveň působí antibakteriálně a protizánětlivě. Nanáší se na navlhčenou pokožku, na níž vytváří lehkou pěnu. Po aplikaci krouživými pohyby se pouze oplachuje vodou. Oba přípravky je vhodné používat ráno i večer.

Nejhorší zánětlivá místa lze ošetřit lokálně. Při večerní péči doporučuji nanést na největší záněty tenkou vrstvu masky Immuno a nechat působit do rána. Maska má intenzivní protizánětlivý a pročišťující charakter. Lokální aplikace nebude dráždit a přesušovat pleť. Při opravdu systematické denní péči by se stav pokožky měl brzy zlepšit.

Kosmetiku GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech, kde vám kosmetička poradí, jak přípravky používat a může nabídnout i salonní ošetření.

Francouzská přírodní kosmetika GERnétic poskytuje komplexní systém špičkové péče o obličej, poprsí a tělo. Je určena pro profesionální práci kosmetiček, wellness studií, lázní a následnou každodenní domácí péči o pleť. GERnétic nabízí individuální řešení pro každého zákazníka.

Díky obsahu aktivních látek produkty GERnétic:
• zamezují předčasnému stárnutí,
• řeší různé problémy vyskytující se na pokožce jako akné, vrásky, jizvy, strie, popáleniny, ekzémy a další,
• zpevňují a modelují poprsí,
• přispívají k zeštíhlení a odstraňování celulitidy.

GERnétic udržuje pleť v dobrém stavu. Je to kosmetika pro krásu, zdraví, pohodu a příjemný pocit.

Kosmetické přípravky GERnétic jsou před uvedením na trh dlouhodobě klinicky a dermatologicky testovány, a to s vynikajícími výsledky. Výrobce garantuje výbornou kožní snášenlivost. Při celém výrobním procesu procházejí výrobky náročnou kontrolou a dalším testováním.

Prohlédněte si videa o kosmetice GERnétic na YouTube

Sponzorem poradny je francouzská kosmetika GERnétic.

GERnétic je řešení!

www.gernetic.cz

Staňte se našimi fanoušky https://www.facebook.com/GERnetic.cz

Sledujte také bezplatnou dermatologickou poradnu na našich webových stránkách a zasílejte své dotazy.