2M1A2992 7Říjnový déšť prostopášně bubnoval do hladiny Máchova jezera, podvečerní čas protkaný mlhami a nostalgií se kolíbal nad vodou a novináři byli letos prvními, kdo si mohl vychutnat plavbu lodí Máj tak, jak se bude odehrávat v době letošního adventu. Ve chvílích, v nichž se těšíme na příchod kouzel a pohádek, vůni jehličí a cukroví, a které vyvrcholí Štědrým dnem, mají příznivci neobvyklých zážitků možnost pookřát na palubě největší lodi společnosti Regata Máchovo jezero a.s.

Shánění dárků, dekorování, pečení vánočky i další přípravy. Když se to podaří, zajdeme na trhy, potkáme se se známými, stihneme dětské besídky. Co ale letos zařadit do programu projížďku po jezeře?

Čtyři výjimečné neděle

Plavbu po českých vodních plochách jste možná už zažili, ale vyzkoušeli jste si ji někdy vánočně laděnou? Podmanivá podvečerní atmosféra, koledy i živá hudba, veselí, horký svařák, teplý čaj či káva, naprostá pohoda a třpyt jezera, od jehož hladiny se odrážejí světla slavnostně vyzdobené lodi. S ratolestmi i kamarády se můžete posadit do podpalubí i ven, zachumlat se do teplé deky, popíjet voňavý nápoj, zanotovat si nějakou tu krásnou písničku z vánočního repertoáru. Ale hlavně se můžete nechat unášet magickou atmosférou, která vám připomene, že čas zázraků a splněných přání přichází právě teď.
Tyto kouzelné momenty si můžete letos dopřát celkem čtyřikrát, každou adventní neděli od 16 hodin. Vyplouvá se z přístaviště v Doksech. „První plavbu uspořádáme 27. listopadu, dále 4. a 11. prosince a poslední příležitost se před Vánoci projet po Máchově jezeře budete mít 18. prosince,“ uvedl Vladimír Reichert, předseda představenstva a ředitel společnosti Regata Máchovo jezero, a.s. Na takovou akci není potřeba žádné speciální vybavení. Postačí dobrá nálada, teplé a pohodlné oblečení. O vše ostatní je na lodi postaráno.
Cena lístku na hodinovou adventní plavbu pro dospělého a mládež od 15 let činí 240 korun, pro děti od 4 do 15 let pak 90 Kč a nejmenší námořníci do 4 let plují zdarma.

Jak tradice vznikla

První série plaveb v tomto předvánočním čase se uskutečnila v roce 2018. Autorem myšlenky je Viktor Šedivý, předseda představenstva společnosti Regata Čechy, do jejíž skupiny Regata Máchovo jezero coby provozovatel plaveb náleží. Za současným populárním formátem adventních plaveb, které si získaly srdce veřejnosti, stojí Vladimír Reichert.
Vánoční radost na své palubě bude hostit zmíněná loď Máj, ta největší z flotily, která pojme až 250 pasažérů. Pro tuto příležitost se převlékne do svátečního. Díky výzdobě, dekorativnímu osvětlení, hudbě a vůni koření tady pookřeje i ten nejvytíženější člověk. A děti budou nadšené.

Speciální vánoční plavby
pro skupiny či firmy

Od listopadu do třetího prosincového týdne nastává také čas firemních akcí a večírků. Regata Máchovo jezero zájemcům dokáže takovou akci v podobě adventní plavby zajistit na klíč. „Dokonce můžeme uspořádat adventní plavby mimo termín nejen pro firmy, ale také skupiny, které by chtěly loď Máj obsadit. Je to ideální příležitost pro netradiční velké rodinné setkání, speciální besídku, narozeninovou oslavu, neobvyklou žádost o ruku. Zkrátka nač si jen vzpomenete,“ přiblížil možnosti Vladimír Reichert.
Nejzazší termín pro objednání adventní plavby pro firemní zákazníky je čtrnáct dní před plánovaným termínem. Cena startuje na 18 000 korun a odvíjí se od náročnosti přípravy a počtu účastníků.

(rix)
www.regatamachovojezero.cz