Lenka Samankova Lenka ŠamánkováLidé úspěšní v podnikání občas zapomínají na svůj osobní život. Déle, než bývá zvykem, žijí sami, vždyť přátel a obchodních partnerů mají tolik, že nevědí, s kým se potkat dříve... Po čase na dveře osudu zaklepe samota a člověku začne být smutno. Rád by vytvořil rodinné zázemí nejen pro sebe, ale i toho druhého. Když se nedaří naplnit vztah, obrací se na seznamovací agentury, k profesionálům. Jedna z nich je Šance pro lásku a sídlí v Brně. Její majitelky Lenky Šamánkové jsem se zeptala:

Proč jste založila seznamovací agenturu Šance pro lásku?

Asi mi to je dáno do vínku. Mohu využít vše, co mě baví a naplňuje. Už v době, když jsem zkoušela najít si vhodného partnera, jsem si začala schovávat články týkající se seznamování. Vždy jsem úspěšně seznámila s muži všechny kamarádky. Založit si seznamovací agenturu mě napadlo v době fungování prvních mobilních telefonů. S nimi přišla možnost jedinečné komunikace, která se dá využít i pro seznamování. Tuto příležitost jsem se rozhodla využít, protože již po telefonickém rozhovoru poznám, jaký člověk přijde na osobní pohovor a jak se bude chovat. To je první důležitý okamžik i pro následné vytváření vztahu ženy a muže. Toužila jsem vždy po tom, abych pomáhala lidem.

Pro koho jsou vaše služby určené?

Pro kohokoli, kdo již nechce být sám. Pevně věřím, že mohu lidem vnést změnu do života. Seznamuji ženy a muže již 14 let. Zajímavé, úspěšné, sportovně založené i úplně obyčejné, prostě všechny, kteří mají zájem začít novou etapu. Znám pracovní vytížení mnoha klientů i špatné zkušenosti, které často provázejí seznamování na internetu. Umím šetřit čas, přinést radost do všedních dnů, minimálně v podobě příjemného a pohodového seznamování a randění. Funguje to, i díky zkušenostem, intuici a systému činnosti, včetně používání pravdivých a ověřených údajů.
Přijďte, zažijte, poznejte, a pak již pochopíte! Můj přístup je velmi osobní ke každému zájemci. Potkám se s ním, společně probereme jeho očekávání a možnosti, potom teprve sestavuji nabídku. Poradím se změnou image, případně zhotovíme fotografie v příjemném prostředí, nabídneme poradenskou činnost v oblasti seznamovaní, partnerských vztahů, a především oprášíme etiketu seznamovaní, vše vždy podle přání dotyčného. K tomu se řadí mnohé individuální služby a kurzy (www.sanceprolasku.cz).

Co když se dlouho nedaří navázat patřičný vztah?

V takovém případě se obvykle s klientem nebo klientkou znovu sejdu a hledáme problém. Často jim díky zpětným vazbám od lidí, s nimiž se sešli, dokážu sdělit jiný pohled na danou situaci. Snažím se naznačit, kde asi chybují a co je důležité udělat. Oni sami pak nacházejí cestu a chuť se do toho znovu pustit. Chce to i trochu sebereflexe, naučit se vidět sebe jinýma očima. Nastíním příklad: muž či žena kolem 40 let by rádi nalezli partnera. Ale působí unaveně, strhaně, bez emocí, smutně, oblečení nevýrazné. A svoji poslední naději na změnu vidí v seznámení se. S protějškem, který vypadá mladě, velmi přitažlivě, upraveně a má v sobě plno energie... Můj úkol je jasný: dát do pračky, usušit, naškrobit a vyžehlit. Samozřejmě to zlehčuji, ale princip je stejný. Proto se snažím poradit především s psychikou, jak se upravit, pomohu s výběrem oblečení, zařídím vizážistku. Klient nabere sebevědomí a začne vyzařovat patřičnou energii.

Vaší klientelou jsou z velké části i osobnosti z businessu, kteří většinu času věnují podnikání a teprve posléze zjistí, že život nejsou jen obchodní schůzky.

Ano, mnozí dosáhli významných pracovních úspěchů, vybudovali prosperující firmy, postavili úžasné domy, vlastní rychlá auta, jezdí na krásné dovolené, a přesto... Byli a jsou sami. Radím na nic nečekat a zavolat na příslušné telefonní číslo a domluvit si osobní setkání. Kdo nic neudělá, nic nezíská. Musí se začít. Odhodit obavy, setřást negace.

V čem hledat osobní štěstí?

Osobní štěstí má uloženo každý v něčem jiném. Jedna moje klientka mi napsala rovnou z porodnice: „Leni, chci Vám z celého srdce poděkovat. Na základě toho, že jsem Vás poznala, se mi naprosto změnil život! Dnes se poprvé na svět podívala krásná, zdravá dvojčata, zatím jim říkáme malá Princezna a malý Princ. Mé emoce se nedají popsat, jak moc jsem šťastná! Vzpomínám, jak má cesta za láskou a rodinou byla příliš dlouhá a složitá. Při pohovoru jste se mě ptala, jestli chci mít děti. Já odpověděla, že toužím mít po svém boku alespoň milujícího partnera, protože můj lékař mi sdělil, že léta pokročila a na děti je už pozdě. Vy jste se začala smát a řekla jste: pokud máte ve svém osudu muže, dítě a vnitřně toužíte, tak budete mít klidně i dvojčata! Díky Vám jsem poznala milujícího manžela, milence, kamaráda a úžasného otce. Splnilo se to, co jste předpověděla. Jsem velmi šťastná, že jsem se ve svých 45 letech bez zásahu medicíny stala mámou. Registrace u vás v agentuře byla nejlepší životní investice.“

ptala se Eva Brixi