nem ocnice1Nelehké období koronavirové krize si žádalo maximální nasazení každého člena nemocničního personálu. S cílem pomoci tam, kde je potřeba, se společnost dm rozhodla symbolicky poděkovat zdravotníkům za jejich obětavost, odvahu a nasazení. Pracovníci speciálního pracoviště pro pacienty s diagnózou COVID-19 ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Pracovníci speciálního pracoviště pro pacienty s diagnózou COVID-19 ve Fakultní nemocnici Plzeň

Pomoci může každý

Projekt „Pomoc nemocnicím“ vznikl na podporu nemocničního personálu, který se v době pandemie více než kdy jindy soustředil na práci a neměl dostatek volného času na odpočinek, přípravu jídla nebo obstarání základního nákupu. Zapojením do projektu pomohla společnost dm zajistit přímo na speciální COVID pracoviště nezbytné drogistické produkty dm značek. Do deseti podpořených nemocnic tak směřovalo 11.566 výrobků osobní hygieny v hodnotě bezmála 280.000 korun. „Vytížení pracovníci COVID pracovišť si naši podporu bez pochyb zaslouží. Dnes už vše můžeme hodnotit s určitým nadhledem, ale v době největší krize by s nimi neměnil určitě nikdo z nás,“ dodává jednatelka společnosti dm Martina Horká.
Vybrané nemocnice, do kterých poputují produkty dm značek: Fakultní nemocnice Plzeň, Nemocnice Česká Lípa, Fakultní nemocnice Motol, Nemocnice Kladno, Nemocnice Jihlava, Nemocnice Mariánské lázně, Fakultní nemocnice Hradec Králové, Nemocnice České Budějovice, Nemocnice Cheb, Nemocnice Karlovy Vary

Společnost dm podporuje i společné aktivity dětí a seniorů

Zároveň s obdarováním nemocnic startuje i rozdělení výher společensky odpovědné aktivity dm Giving Friday, díky které si v rámci iniciativy Propojujeme generace {SPOLEČNĚ} rozdělilo celkem 70 vybraných domovů seniorů nebo institucí pro seniory po celé České republice částku ve výši 2.000.000 korun. Všichni vítězové obdrží v následujících dnech na projekt pro posílení pouta mezi dětmi a seniory částku 28.600 korun. Seznam všech organizací, které společnost dm podpoří, najdete na www.dm.cz/propojujeme-generace.

O společnosti dm drogerie markt Česká republika

dm drogerie markt s.r.o. v České republice zahájila činnost v roce 1992 jako 100% dceřiná společnost dm drogerie markt GmbH Rakousko. V roce 1993 otevřela svou první prodejnu v Českých Budějovicích. Společnost sídlí v Českých Budějovicích. Svých 232 prodejen zásobuje po celé České republice ze svého logistického centra v Jihlavě. Jednateli společnosti jsou Gerhard Fischer, Martina Horká a Markéta Kajabová. Celkem v dm pracuje 3.393 spolupracovníků. V obchodním roce 2018/2019 vykázala dm v České republice obrat ve výši 10,584 mld. CZK a upevnila tak své postavení jedničky na trhu specializovaných drogerií. Na trh uvádí mimo jiné dm značky Balea, alverde přírodní kosmetika, babylove, Mivolis, Denkmit, SUNDANCE, Visiomax, dmBio, trend IT UP či nejnovější SEINZ.

 

www.dm.cz 
www.facebook.com/dm.cesko 

(tz)