Trnava vizualizace2.jpgSCONTO Nábytek, jeden z největších prodejců nábytku v České republice, otevírá počátkem března první obchod na Slovensku ve městě Trnava. Oficiálně tak tímto krokem vstupuje po Německu a České republice, kde má již 5 fungujících obchodních domů, na další evropský trh. Celková investice do tohoto projektu přesáhla 12 milionů EUR.

SCONTO Nábytek, součást německého koncernu Höffner se sídlem v Berlíně, nadále pokračuje ve své expanzi. Po úspěšném otevření 5. prodejny koncem minulého roku v Liberci, nyní začíná rozvíjet své obchodní aktivity i na slovenském trhu. Slovenská Trnava se tak stává prvním městem, kde se tato obchodní síť představí.

„Na základě dlouhodobého úspěchu prodejen Sconto v České republice jsme se rozhodli rozšířit naše aktivity také na Slovensko. Slovenský trh v posledních letech zaznamenal velmi pozitivní vývoj. Neustále rostoucí životní úroveň a koupěschopnost obyvatelstva vytvořili dobré předpoklady k tomu, aby naše fungování na tomto trhu mohlo být úspěšné.", uvedl Roman Púry, ředitel SCONTO Nábytek pro ČR.

Na Slovensku nepředstavuje společnost pouze novou značku, ale také upravený koncept, který vychází z dlouhodobé strategie firmy. Jedná se především o nový design samotné budovy prodejny a skladu. Nový vzhled trnavského Sconta spojuje sympatické a nepřehlédnutelné kombinace žlutých a oranžových ploch.

Nová prodejna, která zaujímá přibližně 7.000 m2, nabízí ve dvou podlažích standardní sortiment tohoto řetězce, přehledně uspořádaný dle jeho finálního umístění. Je zde například oddělení obývacích pokojů, ložnic, kuchyní, dětských pokojů, aj. Vše v nejrůznějších stylech a cenových relacích. Tak jako v nové prodejně v Liberci, i zde je kladen velký důraz na prezentaci vystavěného zboží. Zákazníci si v novém Scontu vyberou nejen módní kusy nábytku či zajímavé bytové doplňky, ale odnesou si také spoustu zajímavých nápadů pro svůj interiér.

V novém Scontu v Trnavě získalo práci přes 60 zaměstnanců. V rámci obchodního domu je pro návštěvníky připraveno samozřejmě i parkoviště se 140 parkovacími místy.

V Trnavském kraji se jedná o bezkonkurenčně největší prodejnu nábytku a bytových doplňků. Sconto se však bude snažit oslovit i zákazníky od Bratislavy, přes Nitru, až po Piešťany. Díky širší spádové oblasti došlo k přizpůsobení ceny dopravy a montáže, aby byla tato služba dostupná i pro kupující ze vzdálenějších míst.

/tz/