smajlik relaxa.jpg
Stres se v posledních letech stal běžnou součástí našeho každodenního bytí. Obzvláště v některých životních situacích jsme mu vystaveni více a snažíme se s ním bojovat. Čím dál tím více lidí sahá po lécích, které je zklidní. Jejich složení však často negativně působí na organismus a jsou návykové. Dnes přitom existují tabletky na přírodní bázi, které mají podobné účinky a organismus nikterak nezatěžují. Jedním z nich je pilulka Relaxa, která je běžně k dostání v lékárnách, a to bez lékařského předpisu.

Každý z nás je během života vystaven stresovým situacím. V době studia to jsou např. přijímací zkoušky, maturita, konec semestru, státnice apod. V dospělosti pak pohovor do zaměstnání, schůzka s nadřízeným, rozpory v rodinném životě nebo úmrtí našich blízkých. V těchto okamžicích mnoho lidí sáhne po lecích, které jsou známé jako psychofarmaka. Ty sice mají rychlý účinek, ale jejich složení neprospívá organismu a jejich dlouhodobé užívání může způsobit závislost. Pokud se těmto negativním vlivům chcete vyvarovat a upřednostňujete spíše přípravky na přírodní bázi, tak jistě oceníte nové tabletky jménem Relaxa. Jak již samotný název napovídá, jedná se o potravinový doplněk, který vás „hodí" do klidu.

Relaxa obsahuje esenciální aminokyselinu l-theanin, která má na svědomí relaxační reakci organismu. Najít ji můžeme třeba v zeleném čaji - možná jste si všimli, že po vypití většího množství tohoto nápoje se cítíte klidnější a uvolněnější. Mozek na tuto biolátku reaguje přibližně po 40 minutách od podání a její účinky můžeme pozorovat několik dalších hodin. Co je ale důležité, stav relaxace navozuje Relaxa bez jakýchkoliv vedlejších účinků a ospalosti. „L-theanin dokáže mozek „přepnout" na práci v režimu alfa vln. Ty převládají v uvolněných a současně bdělých stavech. Právě v této fázi vznikají představy, rozvíjí se kreativní myšlení a napadají nás ty nejlepší myšlenky. Dá se říci, že mozková činnost je právě v tomto stadiu nejharmoničtější," řekl Prof. MUDr. RNDr. Vilím Šimánek, DrSc. z Ústavu lékařské chemie a biochemie Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Jak Relaxu užívat?
Vždy cca 40 minut před očekávaným výkonem nebo stresorem si vezměte jednu až dvě tabletky Relaxy. Účinky se dostaví obvykle do 40 minut a přetrvávají 3 - 6 hodin. Až po této době můžete dávku zopakovat. Pokud vás čeká náročnější období, můžete přípravek užívat i dlouhodobě, není totiž návykový, nepřekračujte ale denní dávku šesti tablet. Přírodní preparát nijak neovlivňuje pozornost. Nemusíte se tedy bát tedy např. usednout za volant nebo se věnovat aktivitám, při kterých je třeba se soustředit.

Relaxu zakoupíte v lékárnách nebo na www.prozdravi.cz za doporučenou maloobchodní cenu 240 Kč.

/tz/