Tisk_Narozeni_B.jpg

 

 

V rámci veletrhu interiéru a designu TENDENCE, který se uskuteční ve dnech 10. – 13. 9. 2009 v areálu PVA Letňany, bude i letos k vidění řada novinek a unikátů. Kromě toho se však pořadatelé rozhodli v rámci letošního již 14. ročníku pokořit světový rekord! Zajímá vás, jak vysoká bude největší skříň světa?

 

Veletrh TENDENCE, který se již tradičně těší vysoké účasti a spokojenosti návštěvníků, má i letos velká lákadla, mezi něž patří zmiňovaná nejvyšší skříň. Souběžně bude probíhat i první ročník mezinárodního veletrhu dárků, hodinek a klenotů BONEXPO, který nabídne k vidění i luxusní psací potřeby a zlaté mince. Největší minci světa, která byla nedávno k vidění i v Praze a vážila rovných 100kg, sice na veletrhu neuvidíte, ale rozhodně výstava mincí na veletrhu BONEXPO nezůstane pozadu – na veletrhu budou k vidění populární Zlaté dukáty k narození dítěte, svatební dukát, ale i úplné novinky v oblasti dárkových mincí, např. mince s roboty Transformers pro kluky i jejich tatínky, nestárnoucí Barbie, na minci zde najdete i Šmouly či Spejbla a Hurvínka.

Chybět nebude zlatá investiční medaile o váze 1 Kg, stejně jako stříbrné mince znamení zvěrokruhu s krystaly nebo lunární znamení s diamanty. Zájemci si mohou prohlédnout i švýcarské zlaté cihly z ryzího zlata. Kromě českých mincí uvidíte australské, španělské, jihoafrické a další …

 

V sekci nábytku se představí renomovaní vystavovatelé, jako například společnost Hästens, na jejíchž luxusních postelích se spí opravdu královsky, Astin – výrobce kvalitních vestavěných skříní, Belterra, Aglas – dovozce designového nábytku z Anglie, Ason interier, Nadop, Viola a mnoho dalších. Bohatý sortiment představí i firmy zabývající se bytovými doplňky – široké spektrum výrobků do kuchyně i do celého domu nabízí např. firma Mobax – vítejte doma!, firma Amber Land, Potten & Pannen. Společnost Hotový interiér představí dánskou značku Menu, se kterou spolupracují designéři jako Pernille Vea, Christian Bjorn, Jakob Wagner, Norm a další. Luxusní porcelán, sklo a doplňky představí opět Villeroy & Boch. Rozmanitá bude i prezentace osvětlení. Zde se bude prezentovat například firma Vávra osvětlení, svou účast potvrdila také společnost Selene s interiérovými svítidly klasické kolekce Artemide, Luminex a jiné.

Zajímavou novinkou letošní sekce designu bude stánek společnosti Designpropaganda s.r.o. Tato společnost se pochlubí exkluzivními doplňky a nábytkem světových značek. Showroom společnosti Designpropaganda je zároveň muzeem designu. Více na www.designpropaganda.com. Služby v oblasti poradenství při zařizování interiéru nabídnou na svých stáncích společnosti Qubus – v čele s designérem J. Berdychem a Jitona.

 

Kromě kvalitního a designově propracovaného zboží bude pro návštěvníky připraven i doprovodný program. Oblíbené přehlídky Okno v interiéru, Prostřený stůl, In light a top design se uskuteční i v letošním ročníku a půjde opět o příjemnou podívanou.

 

Hlavním lákadlem veletrhu ovšem stále zůstává představení největší skříně světa, jejíž přesné rozměry zatím zůstávají v tajnosti! Nechte se překvapit a sami se na veletrhu TENDENCE přesvědčte, zda by tento rekordní kus nábytku našel umístění i ve vašem interiéru!.

 
/tz/