etiopska-kava-zdarma-v-nove-africke-kavarne.jpg
Počátkem března 2009 byla na pražských Vinohradech otevřena kavárna Ethiopia Café. Hlásí k etiopské tradici kolébky kávy a klade si za cíl zařadit se mezi pražské kavárny připravující tu nejlepší kávu. V týdnu od 16. do 22. března Ethiopia Café nabídne hostům etiopské espresso zdarma!

 

 

Kavárna zaměstnává více než 50% lidí se zdravotním postižením. "Naším krédem je absolutní spokojenost hosta. Chceme dokázat, že sociální firma západního modelu může být úspěšná i v České republice a že kvalita podniku může být srovnatelná s tím, kde pracují lidé zdraví," řekl Mgr. Jiří Škvor, ředitel firmy, který v roce 2003 založil v rámci společnosti Člověk v tísni etiopskou misi a 1,5 roku ji vedl. "Každou vypitou etiopskou kávou navíc přispějete na projekty Člověka v tísni v Etiopii," dodal.

V případě Ethiopia Café nejsou lidé se zdravotním postižením součástí sociálního programu, ale jsou plnohodnotnými zaměstnanci se standardní pracovní smlouvou. Veškerá práva a povinnosti mají jako zaměstnanci zdraví.

Kavárna je nekuřácká. Kromě kávy v širokém spektru provedení patří speciality podniku jako palačinky, saláty a koktejly. V denních a týdenních nabídkách se postupně budou objevovat speciality především z afrických zemí.

Otevření kavárny nadšeně přijala i etiopská komunita v Praze. "Jsem hrdá na to, že jsem byla mezi prvními hosty," dodala Jitka Vlčková, dlouholetá představitelka Společnosti přátel Afriky.

/tz/