Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví se v roce 2009 soustřeďuje příspěvkovými programy na matky s dětmi a těhotné ženy. OZP myslí na budoucnost, a proto nabízí svým stávajícím i budoucím klientkám, které do konce dubna využijí možnosti stát se pojištěncem OZP, celou řádu příspěvků na preventivní péči pro sebe a své děti.


 

„OZP se chce zaměřit na matku a dítě. Chceme v nabídce preventivních a příspěvkových programů podpořit ty ženy, které čekají miminko, i maminky a novorozence. Příspěvky mohou využít na skutečně praktické produkty a služby,“ zdůrazňuje generální ředitel OZP Ladislav Friedrich.
Příspěvky mohou využít na skutečně praktické produkty a služby,“ zdůraznil generální ředitel OZP Ladislav Friedrich.

Podpora a péče u OZP začíná už v prenatálním období. Těhotná žena má k dispozici celou řadu možností v rámci programu „příspěvek pro nastávající maminky“. Jedná se o cvičení, plavání nebo předporodní kurzy, které zvlášť prvorodičkám pomohou se připravit za odborné asistence na porod. Příspěvek lze čerpat i na různé vitaminové preparáty. Je také možnost přispět na ultrazvukové vyšetření či na náklady v nemocnici v souvislosti s porodem. Celkově může budoucí matka, která je nebo se stane pojištěncem OZP, na uvedené výhody vyčerpat příspěvek až do výše 1000 korun.

Po narození dítěte podpoří OZP rodiče v rámci nabídky „příspěvek pro novorozence“. Matka dítěte může čerpat příspěvek až do výše 1000 korun. Pokud je i otec novorozence pojištěncem OZP, mohou rodiče získat až 1500 korun. Příspěvek podporuje rodiče i v případě, kdy zdravotní stav dítěte vyžaduje zvláštní dietní režim, například u dětí s celiakií nebo fenylketonurií, nebo lékař doporučí očkování, které není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. V rámci příspěvku lze prostředky čerpat rovněž na ochranné a bezpečnostní pomůcky, jakými jsou například autosedačky nebo cyklosedačky.

V rámci příspěvku pro děti a mládež OZP pamatuje na děti ve věku od 1 roku do 19 let. Jedná se o pokrytí preventivní péče, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, vitaminy, potravinové doplňky a zdravotnické pomůcky. OZP u dětí podporuje plavání, přispívá na ortopedickou obuv a na kontaktní čočky, na školky a školy v přírodě, ozdravné pobyty v Chorvatsku, solné jeskyně a sportovní prohlídky.

Nabídka platí i pro snímací a pevná rovnátka. Navíc příspěvek motivuje rodiče k tomu, aby nechali své děti očkovat např. proti žloutence, klíšťové encefalitidě, pneumokoku, meningokoku, chřipce a dalším onemocněním. Pokud je pouze dítě pojištěncem OZP, činí příspěvek 500 korun. Pokud je u OZP pojištěn jeden z rodičů, tak se zvyšuje až na 1000 korun. V případě pojištění obou rodičů u OZP lze čerpat příspěvek až do výše 1500 korun.

 

/tz/