pribeh-nejen-o-skorici.jpg
Kdysi v dávných dobách, kdy ještě všichni lidé žili v souladu a v harmonii s přírodou, nám země věnovala voňavý dar v podobě nádherného stromu. Byla mu dávána různá jména, my ho dnes známe jako skořicovník. Kromě nádherné vůně a chuti se může skořice pochlubit také mnoha léčivými účinky. Zkuste si schválně potichu pro sebe vyslovit její jméno. Cítíte také tu uklidňující sílu, která se vám náhle rozlévá po těle?

Vůně skořice je nezaměnitelná a velmi příjemná. Jistě i vám se při pomyšlení na ni vybaví zimní večery u krbu, svařené víno, nebo nějaké výborné pečivo právě vytažené z trouby. Skořice bývala v dávných dobách natolik ceněná, že se kvůli ní vedly dokonce i války a užívala se také jako platidlo! Proč vlastně? Jistě to nebylo pouze kvůli charakteristickému aroma. Prokázány byly totiž i její léčivé účinky: byla ceněna především pro své antibakteriální schopnosti, proto se často používala k hojení ran a blahodárně působí také na nejrůznější zažívací obtíže - podporuje chuť k jídlu, zlepšuje trávení, uklidňuje koliky, průjmy a pomáhá také při nevolnosti.

Moderní výzkumy nám ukazují, že skořice v sobě skrývá opravdu velký potenciál. Není proto divu, že je hojně užívána také v oblasti wellness a zdravého životního stylu. Například mýdla Kossuth, která jsou vyráběna z čistě přírodních surovin a jsou tak zárukou naprostého souladu s přírodou, se vyrábí s různými voňavými příměsemi. A jedněmi z nejoblíbenějších jsou právě mýdla skořicová. Když nám příroda tak štědře podává pomocnou ruku, byla by jistě škoda ji nevyužít, nemyslíte? Dopřejte si uklidňující lázeň v pohodlí vašeho domova s přírodními mýdly Kossuth. Zapalte si svíčku a prostě relaxujte...

Připravili jsme pro vás báječný dárek v podobě vánočního balíčku přírodní kosmetiky značky KOSSUTH®, ve kterém najdete mýdla s příměsí skořice a rozmarýny, mýdla k jednorázovému použití, ručník a vánoční svíčku, která vám zpříjemní chvilky relaxace.

Jedinečným zážitkem pro vaše nejbližší bude jistě také návštěva Rezidence a Wellness centra Blatov. Můžete je obdarovat poukázkou na bylinnou či čokoládovou koupel, masáží horkými kameny či pobytem v solné jeskyni. Komplex wellness služeb, které zde naleznete, vám spolehlivě pomohou najít cestu k sobě!

Podrobné informace o veškerých produktech a poskytovaných službách jsou pro vás připraveny na www.kossuth.cz.

/tz/