aktivni-zivot-po-padesatce-112-0.jpg„MUŽ\" - Manuál Úspěšné Ženy - ojedinělý koncept konferencí o ženách a pro ženy přichází s dalším projektem. Již pošesté se sejdou ženy různých věkových kategorií, profesí i zájmů, tentokrát nad tématem „Aktivní život po padesátce.\" Ti, kdo se již některých konferencí zúčastnili - a jsou mezi nimi i muži - vědí, že byť je téma definováno věkem, atmosféra konferencí rozhodně nezná věkových hranic.

Tato etapa v životě ženy může být tím pravým časem pro realizaci snů, na které nebyl dosud čas, ale je to také období mnoha změn. Děti opouštějí domov, rodiče potřebují péči, partnerství dostává jiný rozměr a i ženská duše a tělo projdou velkými změnami. Aby žena prožívala po padesátce šťastné období, je třeba kromě trochy pověstného štěstí být na život za tímto horizontem připravena - mít plány, vize, touhy a samozřejmě dostatek energie.

Podzimní setkání „MUŽe" chce dát prostor všem, kdo mají k této životní etapě co říci. Povídat se bude o zdraví a o všem, co s ním souvisí, ať už je to kvalitní výživa, pohyb i sebejisté vystupování. Slovo však dostanou především ženy samotné - ty, kterým se daří naplňovat své vize i ty, které k tomu potřebují dodat trochu odvahy. Chybět nebude společenský večer a již tradičně bohatě prostřený stůl.

Pozvání přijaly MUDr. Dagmar Seifertová, CSc., primářka kliniky Psychiatrického centra Praha, RNDr. Petr Fořt, Ph.D., expert na výživu, Doc. MUDr. Jan Měšťák, vedoucí lékař kliniky Esthé, CSc., MUDr. Jan Hnízdil, rehabilitační lékař, který poradí jak na artrózu, Magdalena Dietlová, šéfredaktorka časopisu Xantypa, MgA. Alena Špačková, lektorka a pedagožka a jak si poradit s hormony - o tom pohovoří MUDr. Zlatko Pastor, vedoucí lékař GONA s.r.o. Těšit se můžete na mnoho dalších zajímavých hostů. Patronkou projektu je Eliška Hašková Coolidge.

Také máte pocit, že pozitivně laděných, příjemných a zároveň užitečných aktivit pro ženy není nikdy dost? Pak stojí za to okusit, jak lze prožít den s „MUŽem" a načerpat inspiraci do dalších dnů. Více informací o konferenci, která se koná 22. listopadu od 10 hodin v prostorách Grand Hotelu Bohemia v Praze, naleznete na www.manualzeny.cz.

/tz/