kossuth-ceska-znacka-prirodni-kosmetiky.jpgKOSSUTH® - česká značka přírodní kosmetiky
Milujete vůni rozmarýny, eukalyptu, měsíčku či skořice? Cítíte, jak se díky těmto vůním rozlévá klid a harmonie ve vašem těle i na duši? Tak právě pro vás nyní nová česká značka KOSSUTH® přináší řadu jedinečných 100% přírodních mýdel, která jsou vyrobena pouze z rostlinných olejů a mají mimořádně příznivé účinky na pleť a harmonii vašeho organismu.

Pod značkou KOSSUTH® jsou v současné době nově nabízena 100% přírodní mýdla v několika různých variantách - vůních, které mají za sebou dlouhodobý a pečlivý vývoj. Společnost plánuje i další rozšíření sortimentu v podobě tekutých mýdel a parfémů.

Mýdla s vůní eukalyptu, Litsey Cubeby s přidaným měsíčkem lékařským, rozmarýny nebo skořice nejenže překrásně voní, ale mají také mimořádně příznivé účinky na pleť. Rostlinné oleje, esenciální oleje a bylinky dodávají pokožce potřebné výživné látky. A po umytí zůstává na těle jemná vůně použitých bylin. Mýdlo díky svému kulatému zaoblenému tvaru padne přesně do dlaně a činí tak mytí ještě příjemnějším.

„Mýdla jsou vhodná k mytí rukou, obličeje i celého těla. Jsou vyráběna jedinečnou metodou za studena, čímž jsou zachovány výjimečné vlastnosti jednotlivých složek," řekla paní Irena Košutová, místopředsedkyně představenstva KOŠUT Capital Holding a.s., která se mýdlům a všemu, co s nimi souvisí, systematicky věnuje již řadu let. „Základem jsou rostlinné substance ryze přírodního původu, bez použití umělých barviv a konzervantů, které pokožku nevysušují, ale naopak jí dodávají vláčnost, hebkost a pružnost," dodala Irena Košutová.

Každý typ mýdla je vhodný pro určitý typ pleti či přímo konkrétně určitý problém:

Eukalyptus je vyhledáván pro své antiseptické vlastnosti. Prokrvuje a zahřívá pokožku, zmírňuje bolesti kloubů a svalů. Má též protizánětlivé a tonizační vlastnosti. Mýdlo je vhodné pro všechny typy pleti.

Litsea Cubeba má antidepresivní a antiseptické účinky, podporuje koncentraci, pomáhá proti stresu a únavě, zanechává dlouhotrvající příjemnou vůni. Měsíček lékařský působí proti kožním problémům a při virových a bakteriálních infekcích. Měkké drobné částečky napomáhají velmi šetrnému odlupování odumřelé kůže a prokrvení pokožky. Mýdlo je vhodné pro suchou pleť.

Rozmarýna (lékařská) je doporučována pro prokrvení pokožky a na revmatismus, kvůli obsahu kafru. Rozmarýna se používá k hojení ran, pohmožděnin a namožení svalů. Podporuje krevní oběh a zmírňuje bolest. Posiluje koncentraci a má silné dezinfekční účinky proti bakteriím. Kousky rozmarýny napomáhají peelingovému čištění. Používá se k ošetření nečisté, především mastné pleti.


Skořice je vyhledávána pro své antiseptické vlastnosti. Taktéž má účinky stimulační a povzbuzující. Prohřívá pokožku a malé částečky skořice pomáhají odstraňovat odumřelou kůži. Vhodná při celulitidě a také při potížích s pohybovým aparátem. Mýdlo je vhodné pro všechny typy pleti.

Mýdlo natural je vyrobeno pouze z rostlinných olejů, neobsahuje žádný esenciální olej ani byliny. Je vhodný pro všechny typy pleti, zvláště pro velmi jemnou a přecitlivělou pleť, která nesnese jiné přípravky.

Značka KOSSUTH® představuje kvalitní služby a produkty podporující vztah člověka sama k sobě a k přírodě. Vychází z rodinných tradic a nabízí své jméno jako záruku kvality, osobního nasazení, individuálního přístupu, profesionality a poctivosti.

Filozofií značky KOSSUTH® je oprostit se od stresového způsobu života a vymanit se ze spárů nastolených moderních trendů. Svou cestu hledá v návratu k přírodě a k harmonii těla a ducha. Spoléhá na přírodu jako na přirozenou součást lidské identity.

/tz/