doprejte-si-luxus-diamantovy-sperk-71-2.jpgCo se vám vybaví, když se řekne diamant? Šperk, po kterém toužíte? Ozdoba, kterou koupíte vaší přítelkyni? Broušený nerost, který má obrovskou hodnotu? Nebo snad něco, o čem vůbec nepřemýšlíte? Ať už vás při vyslovení magického slova diamant napadne cokoliv, o diamantovém šperku můžete přemýšlet určitě jako o originálním luxusním dárku.

Použití diamantů jako daru není mezi obyvateli České republiky příliš běžné. Diamanty lze přitom využít jako luxusní, nádherné, originální a především hodnotné dary v rámci různých příležitostí jako jsou rodinné oslavy, zásnuby, výročí, svatby, narození dítěte apod.
„Více přístupnou možnost, jak investovat část svých prostředků do diamantů a ještě k tomu využít kouzlo jejich krásy, představují diamantové šperky," říká Přemysl Synek, ředitel společnosti Diamonds International Corporation - D.I.C. a.s., která se mimo jiné zabývá výrobou a prodejem originálních diamantových šperků. „Diamantové šperky jsou stále více dostupnější širokému spektru lidí, protože jednoduchý diamantový šperk lze koupit i v ČR již od 10 000 korun," upřesňuje P. Synek.
V zahraničí je tradice diamantových šperků coby luxusního dárku rozšířena více - především ženy jsou obdarovány při různých významných příležitostech. Tato tradice je mezi ženami nejen velmi oblíbená, ale také rozumná a pragmatická. Diamantové šperky mají svou nezaměnitelnou estetickou a uměleckou hodnotu, jsou výrazem luxusu, ale také mají funkci dlouhodobého prostředku uchovávání majetku. „Vzhledem k tomu, že je diamant v podstatě nezničitelný, lze diamantový šperk předávat z generace na generaci jako rodinné dědictví a zabezpečení na nejhorší časy. V případě nečekané finanční krize lze šperky kdekoliv a kdykoli prodat," dodává Přemysl Synek.

Co mají Češi rádi?
Kterým diamantovým šperkům, z hlediska designu, dávají Češi přednost? Statistiky posledních let hovoří jasně - lidé dávají přednost diamantům v kombinaci s bílým zlatem. Pro dárky k významným výročím pak Češi vybírají hlavně prsteny s jedním větším kamenem. Ve světě se však, dle zkušeností Přemysla Synka, stále více prosazuje trend hodně zdobených šperků, ve kterých je zasazeno větší množství malých kamínků. Velmi módní jsou také diamantové šperky v kombinaci s jinými barevnými drahými kameny.