novy-server-www-zenaaauto-cz-prinasi-informace-pro-zeny-ridicky.jpgPraha 12. května 2008 - Každý čtvrtý ojetý automobil si v Česku kupuje žena. Tuzemské řidičky se stávají stále náročnější a požadují stále mladší, větší a kvalitnější vozy. „Ověřili jsme si ale, že se řidičky pořád jen obtížně dostávají k informacím o motorismu, které by je zajímaly. Dosavadní motoristická média jsou obvykle psána z pohledu mužů a chceme to změnit,\" uvedla šéfredaktorka serveru www.zenaaauto.cz Ivona Novotná. 

 

Nový server ženaaauto.cz, který zahájil svoji činnost 12.května bude, zveřejňovat poradenské články zaměřené na rodinné cestování, přepravu dětí, tipy na dovolenou autem a třeba také informovat o designu automobilů. Součástí serveru bude i diskusní rubrika Autocafé a odborná motoristická poradna. „Pro mnohé ženy může být příjemným překvapením i specializovaný vyhledávač ojetých vozů podle typicky ženských kriterií, třeba podle počtu převážených dětí," připomněla Ivona Novotná.

„Věříme, že se nový server ženaaauto.cz rychle zařadí mezi oblíbená média s vysokou přidanou hodnotou pro své čtenářky," předpovídá patronka projektu a zástupce generálního partnera, viceprezidentka AAA AUTO Karolína Topolová.

Součástí nového serveru budou i odborné články a seriály. Ve spolupráci s MUDr. Michalem Marečkem, náčelníkem plzeňského Centra letecké záchranné služby a odboníky ze společnosti Halfords je připraven úvodní seriál na téma autosedačky, zejména ohledně jejich správného výběru. Odbornými články na ženaaauto.cz bude přispívat i prestižní motoristický časopis Svět motorů.

Start nového portálu je spojen se soutěží o členství ve fitness centru WorldClass a o autosedačku Maxi-Cosi od společnosti Halfords. Dodavatelem dopravních informací pak je společnost ÚAMK, se kterou je připravován seriál o cestování po České republice a do zahraničí. Turistickou rubriku také zpestří informacemi cestovní kancelář Autoturist. Každý týden bude publikován unikátní dopravní horoskop, připravovaný s předním českým astrologem Richardem Stříbrným.

/tz/