téma: Jak fytoestrogeny ovlivňují kondici pokožky

Dotaz: Dozvěděla jsem se o tom, že fytoestrogeny by mohly být užitečné v péči pro pokožku. O jaké látky se vlastně jedná a v čem jejich benefit spočívá?  

- Eva S.

 M1A4476 2

Lidské tělo je velká chemická laboratoř řízená hormonálními procesy, které na sebe navazují a úzce spolu souvisí. Důležitou součástí této laboratoře jsou hormony. Hormony produkují žlázy s vnitřní sekrecí a ty pak pomocí cévního a lymfatického systému migrují po celém těle. Jedná se o jakési chemické posly přenášející informace od jedné tkáně k druhé. Jejich optimální rovnováha a vyladěná činnost je velmi důležitá pro kvalitu našeho života.

Důležitou skupinou hormonů ovlivňujících krásu a kvalitu naší pokožky jsou estrogeny 

Estrogeny jsou u žen v reprodukčním věku přirozeně vytvářeny vaječníky. Jsou důležité pro vývoj sekundárních pohlavních znaků, určují hlavní rozdíl mezi mužem a ženou. Kůže, vlasy, podkožní tukové tkáně, tvar těla jsou u žen a mužů značně rozdílné. Estrogeny jsou nezbytné i pro psychickou a fyzickou pohodu ženy. Z výsledků mnoha klinických testů jasně vyplývá, že estrogen je u žen velmi důležitý pro vzhled pokožky. Stimuluje syntézu kolagenu, kyseliny hyaluronové, má značný vliv na udržení správné hydratace pleti. Množství estrogenů je nejvyšší u žen v reprodukčním věku. S postupujícím věkem, v období menopauzy, začne produkce estrogenu klesat, což se na kvalitě i vzhledu pokožky velmi odráží. Pleť vadne, ztenčuje se, kontury obličeje nejsou tak výrazné, prohlubují se vrásky. Abychom tento nepříjemný proces zpomalili, je důležité chybějící estrogeny doplnit.

Jak estrogeny doplnit a tělo přitom nezatěžovat

Nedostatečné množství estrogenů lze doplnit přírodní cestou, kterou nám umožňují fytoestrogeny. To jsou látky rostlinného původu získané většinou ze sóji, jetele a chmelu, které se mění na látky s estrogenními účinky. V pokožce stimulují buněčné dělení v zárodečné vrstvě, zlepšují životní cyklus kožních buněk, obnovují energetickou rovnováhu, ale hlavně, doplňují chybějící přirozený estrogen speciálním buňkám, fibroblastům, ve střední vrstvě kůže. Ve výsledku mají fytoestrogeny pro pokožku značný omlazující a rozjasňující účinek. Fytoestrogeny mohou do určité míry nahradit nedostatek přirozených hormonů a potlačit tak známky stárnutí. Žena 40+ by proto měla při výběru kosmetických přípravků zpozornět a do své kosmetické výbavy určitě doplnit produkty, které fytoestrogeny obsahují.

Jak poznat kvalitní kosmetiku s fytoestrogeny

Doporučuji sáhnout po přípravcích francouzské kosmetiky GERnétic, která uvedla na trh zcela speciální a ojedinělé hormoceutické krémy na obličej a tělo Vital Transfer, které jsou vytvořeny pro pokožku se známkami vlivu ubývajících hormonů – suchá pleť, ztráta elasticity a objemu, povadnutí, hluboké vrásky. Textury přípravků jsou obohaceny o fytoestrogeny, ušlechtilé oleje a mnoho dalších vysoce účinných aktivní látek, které pomáhají udržet a postupně zlepšit vzhled a stav pokožky. Zvyšují její hustotu, objem a pevnost, rýsují kontury a navrací mladistvější vzhled. Díky jemné parfemaci je aplikace přípravků velmi příjemná, krémy se okamžitě vstřebávají a neobtěžují mastným pocitem. Účinky těchto krémů splňují očekávání i těch nejnáročnějších žen.

Seznamte se s vysoce účinným krémem VITAL TRANSFER VISAGE. Speciální hormoceutický krém na obličej má bohatou texturu (obsahuje 40 aktivních látek) a jemnou parfemaci. Aplikuje se v malém množství dvakrát denně (ráno a večer) na dokonale očištěnou pokožku obličeje, krku a dekoltu pod denní či noční krém. Lehce rozetřeme a jemnými poklepy podpoříme rychlejší vstřebání aktivních látek. K dosažení optimálního efektu je důležitá pravidelná denní aplikace. Jen tak pokožka získá potřebné aktivní látky ke zlepšení vzhledu a kvality.

VITAL TRANSFER CORPS je speciální hormoceutický krém na povadlou pokožku na těle.
Krém s mnoha aktivními látkami včetně fytoestrogenů, výtažků z vinných listů, nativního kolagenu je třeba aplikovat pravidelně v malém množství 2krát denně na pokožku v místech, která mají tendenci ochabovat. Lehkým vtíráním zapracujeme do vstřebání.

Využijte vysoce sofistikované přípravky pro znovunabytí mladistvého a zdravého vzhledu, ochutnejte koktejl pro zdraví a krásu pokožky celého těla. Budete překvapeni jejich účinky.

 Přípravky GERnétic zakoupíte zde: KOUPIT PRODUKTY
www.gernetic.cz

 Přípravky GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech, kde Vám kosmetička poradí, jak přípravky používat a může nabídnout i salonní ošetření. Seznam salonů na www.gernetic.cz

Alena Kimlová, vrchní firemní školitelka značky GERnétic.Kosmetickou poradnu pro Madam Business připravila Alena Kimlová, hlavní firemní školitelka a ambasadorka značky z Kosmetického studia GERnétic.

Kosmetika GERnétic podporuje:

Dárcovství krve „Smrt nemá šanci, když budeme dárci“ se z.s. Zdraví-Život
Vzdělání dětí s Nadačním fondem Rozum a Cit
Více informací o podporovaných projektech: https://www.gernetic.cz/podporujeme

Francouzská přírodní kosmetika GERnétic poskytuje komplexní systém špičkové péče o obličej, poprsí a tělo. Je určena pro profesionální práci kosmetiček, wellness studií, lázní a následnou každodenní domácí péči o pleť. GERnétic nabízí individuální řešení pro každého zákazníka.

Díky obsahu aktivních látek produkty GERnétic:
• zamezují předčasnému stárnutí,
• řeší různé problémy vyskytující se na pokožce jako akné, vrásky, jizvy, strie, popáleniny, ekzémy a další,
• zpevňují a modelují poprsí,
• přispívají k zeštíhlení a odstraňování celulitidy.
GERnétic udržuje pleť v dobrém stavu. Je to kosmetika pro krásu, zdraví, pohodu a příjemný pocit.

Trápí-li vás problémy s pletí, pokládejte nám své dotazy v poradnách na www.gernetic.cz.

Kosmetické přípravky GERnétic jsou před uvedením na trh dlouhodobě klinicky a dermatologicky testovány, a to s vynikajícími výsledky. Výrobce garantuje výbornou kožní snášenlivost. Při celém výrobním procesu procházejí výrobky náročnou kontrolou a dalším testováním.

Sponzorem poradny je francouzská kosmetika GERnétic.

GERnétic je řešení!

www.gernetic.cz

Image by Kateřina Šimková a GERnétic. 

Prohlédněte si videa o kosmetice GERnétic na YouTube.
Staňte se našimi fanoušky na https://www.facebook.com/GERnetic.cz
nebo na https://www.instagram.com/gernetic.cz/