Září

nh_car_200_200 Jak poznám, že musím vyměnit pneumatiky? Ocenila bych, kdybyste mi poradili nejen kdy, ale i jaké obutí vybrat, a případně, jestli pracujete také jako pneuservis.

nhcaryas09760_800 Hloubka dezénu pneumatik, která je stanovena jako minimální povolená, je u osobních automobilů 1,6 mm. U letních pneumatik, které bychom měli používat od 1. dubna do 31. října, je doporučená minimální hloubka dezénu 2,5 mm. Ve zbylé části roku, kdy používáme pneumatiky zimní, je tato hodnota 4,0 mm. Jedná se vždy o hodnotu měřenou v oblasti hlavních drážek dezénu pneumatiky.

Volba konkrétního rozměru a dezénu pneumatiky záleží čistě na kombinaci požadavků daného zákazníka a konkrétního vozidla. Možné rozměry jsou stanoveny v Technickém průkazu vozidla, dezén by měl být vybrán podle typu užívání vozidla a podle počtu najížděných kilometrů. Rovněž velkou roli hraje cena. Ve stejném rozměru se dle výrobce může lišit klidně i o 100 %.

Zkušení technici ve společnosti NH Car vám rádi a ochotně pomohou jak s výběrem, tak s výměnou pneumatik vašeho vozu.více na www.nhcar.cz