hel„be GENTLE, stay STRONG“ takové bylo motto říjnového setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Clubu v historických prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba. Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club sdružuje od svého založení před 18 lety ženy s aktivním přístupem k životu. „Předpokladem pro aktivní život je zdraví, které vychází nejen zvenku, ale i zevnitř. Právě proto jsem ráda, že jsme mohli na našem setkání přivítat hosty, kteří mají k tomuto tématu opravdu co říci,“ říká Helena Kohoutová, zakladatelka Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club.

Hlavními hostyV talkshow, která je tradiční částí setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club, byli tentokrát dva muži, otec a syn. Přivítat jsme tak mohli lékaře, plastické chirurgy, kapacity ve svém oboru – Doc.MUDr. Jana Měšťáka, CSc. a jeho syna, Doc. MUDr. Ondřeje Měšťáka, PH.D. Oba pánové se nám svěřili s tím, jak se jim spolu pracuje v soukromé klinice Esthé. Zajímalo nás mimo jiné, zda mají mezi sebou nějaké spory a jak je řeší. „Pravdou je, že mezi sebou opravdu spory nemáme. Jako otec a lékař mohu o Ondřejovi říci, že je velmi pokorný a schopný, což je v naší práci velmi důležité,“ prozradil o svém synovi Jan Měšťák. „Ano, spory mezi námi ohledně medicíny nejsou. Když jsem začal operovat, koukal jsem tátovi přes rameno. Učil jsem se tak hlavně od něj,“ řekl Ondřej Měšťák, který má za sebou i řadu zahraničních stáží. Podělil se s námi i o své zkušenosti z misí v Sýrii a Jordánsku, kde pečoval o oběti válečných konfliktů i v rámci projektů jako je Medevac, za což je na něj jeho otec náležitě pyšný.

Značka Inca Collagen funguje na českém trhu od roku 2015. Stojí za ním podnikatelka Romana Ljubasová, která však na samém začátku o dráze podnikatelky neuvažovala. Jejím životním snem bylo stát se právničkou, chtěla totiž pomáhat lidem a měnit svět k lepšímu. Na vysoké škole však studovat nemohla. „Stala jsem se nakonec zdravotní sestrou. V této profesi jsem však nezůstala dlouho. Po odchodu ze zdravotnictví jsem odjela do Rakouska zdokonalit si němčinu a nabrat nové zkušenosti,“ vzpomíná Romana Ljubasová. Po seznámení s manželem se pustili do společného podnikání. Založili firmu, ve které pomáhali zastat se lidí, kteří se snažili domoci finanční kompenzace od pojišťoven po nejrůznějších zraněních a nehodách.

Velký zlom v jejím životě nastal díky návštěvě Thajska, kam odjela po odchodu z firmy. Právě tam totiž objevila kolagen a jeho účinky. „Protože jsem o kolagenu tehdy nic nevěděla, začala jsem se o něj zajímat, shánět nejrůznější informace,“ popisuje Romana Ljubasová. Výsledkem toho všeho pak byl rozjezd vlastní výroby kolagenu v České republice – jeho dovoz z Thajska totiž nebyl možný. Netrvalo dlouho a dostavil se úspěch. „Myslím si, že mi paradoxně pomohlo, že jsem se do byznysu s kolagenem pustila jako laik. Ne zcela jsem si uvědomovala veškerá rizika, která mě mohou potkat. Jsem toho názoru, že někdy je dobré nevědět, co vás čeká,“ prozradila na setkání klubu Romana Ljubasová.

O tom, že krásná pleť je ta zdravá, není pochyb. MUDr. Kateřina Fajkošová všechny seznámila se službami Esthé Laser Clinic, kliniky, která nabízí služby v oblasti laserové dermatologie. Zároveň má Esthé Laser Clinic statut školicího centra, v němž školí i další lékaře. Kateřina Fajkošová ve své přednášce upozornila na to, že existuje široké spektrum laserů a každým laserem lze provést jiný typ zákroku. „Laser je velmi účinný nástroj. Je také bezpečný, ovšem pouze v rukách zkušených odborníků,“ připomněla Kateřina Fajkošová.
Každodenní záležitostí téměř každé ženy je make-up a líčení. Kateřina Pribáňová, Make-up Artistka sítě parfumérií Sephora představila značku Kat Von D. Díky ní jsme tak mohli poznat další výjimečnou ženu Kat Von D, americkou umělkyni, tatérku, módní návrhářku, zpěvačku a hudebnici, která ve svých kolekcích propaguje veganský přístup k životu.
Ke krásné ženě patří krásné auto. Jedno takové na setkání představil Martin Vodička, obchodní a marketingový ředitel společnosti KOPECKÝ s.r.o. Díky němu jsme mohli obdivovat nový model rodinného vozu Peugeot 308 SW, jehož dokonalé křivky a tvary jsou příslibem nových a zcela nevšedních zážitků.

I tentokrát v rámci setkání proběhla charitativní tombola. Výtěžek z ní byl věnován na podporu neziskové organizace LOONO, kterou přišla představit její zástupkyně Lucie Hoznauerová. Organizace LOONO se věnuje prevenci onkologických a kardiovaskulárních chorob.

Závěr klubového setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club patřilo módní přehlídce podzimní kolekce 2017 „staySTRONG, beGENTLE“ z dílny české módní návrhářky Jaroslavy Procházkové. Kolekce plná ženskosti zahalené v barvách podzimu nabídla řadu modelů, které perfektně doplní podzimní dámský šatník a budou nositelné i s módou, kterou už ženy mají doma.

V rámci našeho setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club se představila i řada našich partnerů. U stánku značky Bewit.love jsme se dozvěděli více o esenciálních olejích této značky a aromaterapii. Ochutnat jsme mohli Zdravé kaše JAPŮ a proteinové výrobky KetoDiet. Pohoštění zajistily společnosti Espresso s čaji Dilmah a kávou Vergnano, Prague Catering, CIPA a Aqua Angels. O technické zajištění akce se postarala agentura CEZAA.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 18 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, spojují zábavu a osobní rozvoj – to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. Členky se setkávají se známými osobnostmi českého společenského života, stejně tak s profesionály z nejrůznějších oborů, kteří by mohli zaujmout všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou nebo osmičkou.
www.helas-ladies-club.cz 

(tz)