Kateřina KrylováKateřina KrylováStudio proměn KK je jedním z kosmetických salonů nejvyšší kvality, které mají prestižní titul Partnerský salon GERnétic. Nachází se v pražských Vršovicích. Vlastní jej Kateřina Krylová, která na první pohled vyzařuje temperamentem a pozitivní energií. Ale hned od první chvíle poté, co vstoupíte do salonu, víte, že se o vás bude starat člověk, který je pevný v názorech, profesionální a otevřený, vnímavý ke každému přání klientky. Cesta k její profesi, jak prozradí následující řádky, ale nebyla jednoznačná.

Jak svou profesi kosmetičky vnímáte? Při­tahovala vás vždy?

Už od dětství mě lákalo starat se o druhé a pomáhat jim. Původně jsem se toužila stát lékařkou. Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a pracovala jako laborantka. Vlastně jsem si tak přání skoro splnila. Kosmetičkou jsem původně být nechtěla. K tomuto podnikání mě přivedlo rozhodování, co dělat po mateřské dovolené. Zda se do zdravotnictví vracet, což znamenalo obětovat práci víc, než jsem měla v úmyslu. Toužila jsem si užít rodinu. Práce v mém původním oboru mi ale neumožňovala plánovat si čas podle svého.
Udělala jsem si malý průzkum a objevila rekvalifikační kurz. Ten jsem absolvovala. Od té doby jsem povolání kosmetičky věrná a vděčná, a myslím, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Našla jsem své poslání.

 MG 5175bVlastnit a vést kosmetický salon není žádná legrace. Máte osvědčený recept, jak všechny své úkoly a role s radostí skloubit dohromady?

Zcela zásadní je pro mne podpora rodiny, která mi vlastně umožnila podnikat. Jen díky rodině jsem mohla změnu ve svém profesním životě udělat. Je za tím její nehynoucí povzbuzování a láska. Maminka, která dnes už bohužel není mezi námi, mi poskytla prostory v domě ve
Vršovicích, kde se salon dodnes nachází. A za to jsem jí stále natolik vděčná, že to slovy nedokáži vyjádřit. Manžel mi pomohl salon zrekonstruovat, zařídit, upravit. Prostředí, které zde klientky obklopuje, je výsledkem jeho práce, je to jeho zhmotněná podpora. Je úžasný a pozorný. Nikdy mě nenechá na holičkách. To, že si v rodině umíme navzájem vypomoct, zastat povinnosti toho druhého a vzájemně na sebe myslíme, je báječné a dává mi to pocit jistoty.
Začínala jsem v době globální finanční krize. Byl to risk. Věřila jsem svému odhodlání a věděla jsem, že když to nepůjde, najdu jiný směr. A najednou to tu bylo. Úspěch, klientky přibývaly. Měla jsem možnost se jim věnovat naplno. A to se mi vrátilo v tom nejlepším.
Samozřejmě, že bych si přála, abych vše stíhala dokonale, ale v dnešním světě to jde těžko a je to vždy otázka priorit. V každém případě si snažím zachovat pozitivní energii a úsměv. S tím jde vše lépe.

Začala jste díky spolupráci s kosmetikou GERnétic posuzovat péči o krásu a zdraví jinak?

Tato značka je naprosto jedinečná a stejně přistupuje k zákaznicím. Každý přípravek dodává tělu a pokožce to, co potřebují ke své optimální funkci. Na GERnétic mne rovněž fascinuje to, jak mohu využít vlastní kreativitu. Ošetření nejsou přísně narýsovaná, mám určitou volnost v tom, abych vyšla z obvyklých schémat. Udělat něco navíc a jinak. A to mne baví. Navíc zužitkuji své zdravotnické vzdělání.
Pod vlivem profesionálů GERnétic jsem se naučila vnímat tělo docela jinak – nejen jeho biologickou podstatu. Daleko více se nořím do souvislostí a vidím člověka holisticky, jako spojenou nádobu, kde tělo a psychická složka mají svou roli a jedno se promítá do druhého.

Co si návštěvnice salonu oblíbily a jaká procedura je vaším největším evergreenem?

Krém Synchro je absolutní stálice, jehož možnosti využití jsou takřka nekonečné. Je to špičkový produkt pro výživu a regeneraci pleti. Velmi oblíbená je salonní slupovací alginátová maska s arganovým olejem a liftingovými účinky Peel Off Anti Age, která je nesmírně příjemná zejména v teplejší části roku a umí pokožku výborně zklidnit. A mezi tělovými procedurami rozhodně vedou zábaly z mořských řas Marine Essence.

 MG 5125bJe pro vás důležitá životní rovnováha? Myslíte si, že dnešním ženám schází?

Životní rovnováha je smysluplná cesta. Jde-li o práci, neměl by jet člověk na doraz. Samozřejmě i já jsem si prošla obdobím velkého pracovního nasazení, do salonu jsem přicházela dopoledne a odcházela v osm večer. V začátcích to bylo důležité a pomohlo mi to. Dnes se ale snažím svůj čas organizovat jinak, nehonit se, těšit se ze všeho, co dělám. Abych si mohla vychutnávat pohodu, musela jsem některé věci přehodnotit ve své hlavě. A také na straně finanční strategie. Razím názor, že za kvalitní práci by si člověk měl nechat adekvátně zaplatit. Také je potřeba si uvědomit, že člověk nemůže vyhovět vždy všem. Měl by si vytvořit jasné hranice, umět odmítnout ve chvíli, kdy určité věci necítí jako správné.
Ženy dnes prožívají mnohem více stresu, jsou neustále v jednom kole. Bojí se čas od času zastavit a uvědomit si, že pokud budou samy v pořádku a budou se cítit dobře, pak se to pozitivně promítne i do okolí. Mnoho dam má problém užít si vlastní čas tak, jak chtějí, aniž by se zatěžovaly výčitkami. Ale to je špatně. Je potřeba si uvědomit, že trocha sobectví je to nejlepší, co pro sebe i pro své blízké můžeme udělat. A jedním ze způsobů, jak si takovou chvilku dopřát, je třeba profesionální kosmetické ošetření. Ženy by si měly umět vychutnat to, že při takových procedurách o ně někdo precizně pečuje a nemusí se o nic starat. Bezstarostně mohou relaxovat. I ta nejvytíženější z nás si takový zážitek zaslouží. Péče GERnétic je rovněž investicí do vlastního zdraví, které s věkem potřebuje větší pozornost. GERnétic může namíchat koktejl krásy a zdraví na míru.

ptala se Kateřina Šimková