zdrave silne vlasyPřipadat si silně a krásně je to nejlepší. Mnohým z nás k tomu dopomáhají také naše vlasy. Některá si je ráda barví podle nálady, jiná si s oblibou tvoří rozličné účesy. Většina z nás také o své vlasy pravidelně pečuje, aby vypadaly co nejlépe a byly zdravé a krásné. A když zrovna máme den, kdy vypadají zkrátka úžasně, cítíme se neporazitelné. Možnost, že o své vlasy najednou přijdeme, je pro mnoho z nás nepředstavitelná. Některým ženám ale do života vstoupilo vážné onemocnění, v důsledku kterého o své milované kadeře přišly. Proto se značka Pantene rozhodla tyto ženy podpořit a po šesté spouští projekt Pantene Silná a Krásná ve spolupráci s drogerií Teta a nadačním fondem Daruj vlasy, díky kterému mohou tyto ženy opět získat své ztracené kadeře. Pomozte onkologickým pacientkám získat pocit krásy a síly i vy!

Co pro vás osobně znamenají vlasy? Korunu krásy, symbol mládí a zdraví nebo prostředek k sebevyjádření? Vlasy jsou důležité pro mnoho z nás. Dodávají nám pocit krásy, síly, sebevědomí. Můžeme se skrze ně realizovat a vyjadřovat naši náladu, postoj nebo třeba životní styl. Když procházíme náročným životním obdobím, řada z nás si změní účes nebo třeba barvu vlasů. Díky tomu se pak cítíme připraveni na nové výzvy a staré časy necháváme za sebou. Některé ženy se však s náhlou změnou potýkají nikoliv ze svého vlastního rozhodnutí, ale v důsledku náročné životní situace, když jim do života vstoupí vážné onemocnění. Na základě léčby tak přicházejí nejen o svůj dosavadní život, ale i o svůj účes.

Ve srovnání s vážným onemocněním a náročnou léčbou se nám ztráta vlasů může jevit jako malicherná záležitost. Pro řadu pacientek je však tato změna psychicky náročná a může způsobovat úzkosti, deprese i snižovat tolik zmiňované sebevědomí. Některým pacientkám také vadí soucitné a zvídavé pohledy kolemjdoucích, kteří často poznají, že daná žena bojuje se zákeřnou chorobou.

„Je nám potěšením, že i v letošním roce můžeme navázat na náš úspěšný projekt Pantene Silná a Krásná a ve spolupráci s nadačním fondem Daruj vlasy a drogerií Teta již po šesté pomoci onkologickým pacientkám znovu získat krásné kadeře, o které v důsledku nemoci přišly. Každá žena si totiž zaslouží, aby se cítila krásná a silná. Bude nám potěšením, pokud se do pomoci zapojí i naši spotřebitelé a skrze své oblíbené produkty, které jim dělají radost každý den, tak přispějí i na dobrou věc,“ dodal Neven Kružljak, marketingový ředitel ve společnosti Procter & Gamble.

Kvalitní paruka je finančně náročná

Pantene KVKdyž se řekne paruka, většině naskočí v hlavě obraz podivné a nepřirozené paruky ze syntetických vlasů různých barev. Nejenom pro onkologické pacientky se však v současnosti vyrábí kvalitní autentické paruky z pravých vlasů přímo na míru. Taková paruka, která je od pravého účesu téměř k nerozeznání, je však velmi nákladnou záležitostí, kterou si ne každá pacientka může dovolit. Na výrobu jedné takové paruky jsou potřeba nejen kvalitní vlasy – až 200 gramů, ale i finance. Proto je pro onkologické pacientky již několik let tvoří nadační fond Daruj vlasy, který žadatelkám poskytuje tyto paruky zcela zdarma.

„Velice si vážíme našich partnerství, jako je to se značkou Pantene, díky kterým můžeme i letos pomoci žadatelkám ze strany onkologických pacientek a věnovat jim kvalitní paruku z pravých vlasů vyrobenou na míru přímo pro ně,“ sdělil Ing. Ondřej Suchý, CEO nadačního fondu Daruj vlasy.

Pomozte i vy, není nic jednoduššího

Pokud i vy chcete pomoci onkologickým pacientkám znovu získat správné sebevědomí, nemusíte pomáhat jen tak, že darujete své kadeře. Díky projektu Pantene Silná a Krásná stačí, když od 3. srpna do 25. září zakoupíte v drogeriích Teta své oblíbené produkty od značky Pantene a společnost Procter & Gamble, pod kterou značka spadá, věnuje 2 koruny z každého prodaného výrobku na výrobu paruk z pravých vlasů pro onkologicky nemocné ženy, které si o ně u nadačního fondu Daruj vlasy zažádají. Udělejte si zásobu svých oblíbených šamponů, masek nebo laků a olejíčků a pomozte onkologickým pacientkám znovu získat to, oč přišly. Protože každá pomoc se počítá.

(tz)