ortézyPo unikátních vozících pro handicapované psy rozšiřuje český startup AnyoneGo svoji nabídku o další kategorii klíčových produktů. Na míru nově navrhuje také ortézy pro zvířata. Stejně jako vozíky se i ortézy vyrábějí prostřednictvím 3D tisku na tiskárnách HP; díky této výrobní technologii lze přizpůsobit finální výrobek každému zvířeti na přesně podle jeho potřeb.

„Vývoji ortéz jsme se začali věnovat zhruba před rokem v reakci na konkrétní poptávky zákazníků, jejichž psi neměli tak vážné postižení, aby potřebovali invalidní vozíky,“ uvádí Ivan Lukáš, CEO společnosti AnyoneGo. „Protože úzká spolupráce s klienty je jedním z pilířů našeho obchodního záměru, snažili jsme se tyto podněty převést do praxe – a bylo to skvělé rozhodnutí. Díky 3D tisku tak vznikl další unikátní produkt s možností přizpůsobení zcela na míru a nejmodernějším designem. Naše ortézy již mají za sebou několik měsíců testů u vybraných zákazníků, které potvrdily funkčnost i kvalitu, takže všichni majitelé zvířat s vadami končetin jim nyní mohou účinně pomoci.“

Ortézy pro psy nabízí brněnský startup AnyoneGo pod značkou AnyoneGo PetOrtho ve čtyřech základních velikostech S, M, L a XL podle druhu plemene. Velikost S je určená například pro malé tlapky jezevčíků, M pro středně velké psy typu border kolie nebo australského ovčáka, L pro plemena jako je vlčák nebo malamut a největší velikost XL je možné využít i u vlkodava nebo dogy. Samozřejmostí je rozlišení ortéz pro přední či zadní, resp. levou a pravou končetinu, které vycházejí z odlišných anatomických požadavků.

„Prototypování a testování jsme úspěšně dokončili na sklonku loňského roku. Nyní jsme připraveni na dodávky ortéz, který nevyžaduje fixaci v oblasti trupu zvířete, tzn. naše současné ortézy PetOrtho fixují končetiny v oblasti zápěstí a nártu,“ upřesňuje Jan Jiránek, hlavní vývojář a šéfdesignér společnosti AnyoneGo. „Vývoj v dalších typů ortéz bude dále pokračovat v závislosti na konkrétních poptávkách zákazníků.“

Klíčové vlastnosti ortéz AnyoneGo PetOrtho:

- Dlouhá životnost – ortézy tištěné na 3D tiskárnách mají oproti ortézám vyráběným sériově více než 3x delší životnost.
- Stálost vlastností – po celou dobu životnosti je garantována stálost vlastností hlavní části ortézy, beze změn drží tvar.
- Čtyři základní velikosti – podle druhu plemene je k dispozici velikost S, M, L a XL.
- Přizpůsobení na míru – individuální konstrukční úpravou základní ortézy lze zohlednit i specifické požadavky, jako jsou např. deformace nebo anatomické odchylky vzniklé v důsledku původních potíží.
- Komfort – ortézy jsou nejen maximálně funkční, ale také vysoce komfortní.
- Vyměnitelnost dílčích dílů – přirozeným používáním může dojít k opotřebení výstelky nebo podrážky, proto je samozřejmostí možnost výměny pouze těchto dílčích částí.
- Personifikace na míru – každou ortézu lze upravovat nejen konstrukčně, ale také designově – zákazník má možnost dílčí personifikace, jako např. gravírování jména zvířete přímo na ortézu.
- Materiál – ortézy jsou tištěny ze 100 % recyklovatelného vysoce odolného plastu.

Jak vzniká ortéza a za kolik?

Zákazníci, kteří mají zájem o ortézu nebo podrobnější informace o této kategorii výrobků, mohou kontaktovat tým společnosti AnyoneGo prostřednictvím formuláře na webu www.anyonego.cz nebo využít e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Před samotnou výrobou je potřeba provést měření psa, které zvládne klient sám podle zaslaných pokynů. Pro další upřesnění případně slouží fotografická či video dokumentace dodaná klientem. V případě výrazné individualizace nebo deformit nohy však tým AnyoneGo doporučuje využít možnosti 3D scanování nohy psa. To je zajišťováno pomocí přenosného 3D scanneru Sense a to buď v místě vývojového centra AnyoneGo v jižních Čechách nebo dle individuální dohody přímo u klientů.

Koncová cena ortézy AnyoneGo PetOrtho se odvíjí od požadované velikosti psa. Nejmenší ortéza je v prodeji za cenu 6300,- Kč vč. DPH, střední za cenu 12 250,- Kč vč. DPH, velká za 20 000,- Kč vč. DPH a největší velikost XL je pak k dispozici za cenu 24 200,- Kč vč. DPH. Dodací lhůty se pohybují v závislosti na aktuální vytíženosti týmu a požadavcích na případné individuální úpravy od jednoho do tří týdnů.

O společnosti AnyoneGo

Český startup AnyoneGo vznikl v roce 2016 a zaměřuje se na vývoj zdravotních pomůcek pro hendikepované. Využívá nejmodernější technologie, které dokážou zajistit spolehlivou a cenově nejvýhodnější výrobu zdravotnických pomůcek navrhovaných na míru potřeb jednotlivých zákazníků. Společnost AnyoneGo tvoří dvě divize, které oddělují vývoj zdravotnických pomůcek pro hendikepované osoby a zvířata. Další informace jsou k dispozici na webu www.anyonego.cz.

(tz)