Zleva Guy Barker vykonny reditel Arcona Capital a Michal Medek obchodni namestek Ceske filharmonie copyZleva Guy Barker, Arcona Capital, a Michal Medek, Česká filharmonie Arcona Capital, přední nezávislý správce nemovitostních fondů na trzích severní a střední Evropy, oznámila, že se zařadila mezi partnery České filharmonie pro novou koncertní sezonu. Symbolicky se tak stalo v roce oslav stého výročí založení Československé republiky. Arcona Capital partnerstvím s nejvýznamnějším symfonickým orchestrem v České republice zároveň navazuje na svůj obchodně výjimečně úspěšný rok 2017.

Arcona Capital se pro období 2018/2019 stala jedním z nových partnerů České filharmonie. První český orchestr pod vedením šéfdirigenta a hudebního ředitele Semjona Byčkova podpoří v jeho již 123. koncertní sezoně.

„Dlouho jsme zvažovali, jakým způsobem oslavit letošní kulaté výročí nezávislosti republiky. Nakonec jsme se rozhodli pro hudbu, která v historii země hrála vždy – a to i na cestě k samostatnosti – významnou roli. Jsem hrdý na to, že jsme se spojili právě s Českou filharmonií, jež patří ke světové špičce v interpretaci klasické hudby,“ řekl Guy Barker, výkonný ředitel společnosti Arcona Capital. „S trochou nadsázky také mezi řízením orchestru a řízením investic, kterým se zabýváme v našem podnikání, vidím určitou podobnost – vše musí perfektně ladit, mít správné načasování i rytmus,“ dodal.

Ve znamení připomínek stého výročí založení Československé republiky se ponese i letošní program České filharmonie. Oslavy vyvrcholí 3. října mimořádným koncertem ve Dvořákově síni Rudolfina. „Jsme velmi rádi, že se nás Arcona Capital rozhodla podpořit. Díky partnerství, jako je toto, můžeme posluchačům nabízet kvalitní program se světovými dirigenty a sólisty
a zároveň zlepšovat zázemí pro filharmoniky,“ uvedl generální ředitel České filharmonie David Mareček.

Podpora České filharmonie je dalším z významných milníků více než pětileté aktivity společnosti Arcona Capital v České republice. Rok 2017 se pro ni nesl ve znamení skvělých výsledků jak na tuzemském trhu, tak v celém regionu jejího působení. Úspěšný byl zejména vlajkový fond společnosti Arcona Property Fund, jehož růst je plánován i v období dalších tří až pěti let: Cílem bude zvýšit hodnotu jeho aktiv na 500 milionů eur. V České republice se loni k nejvýznamnějším transakcím zařadil prodej budovy v Drahobejlově ulici na Praze 9 České lékařské komoře realizovaný na konci roku.

O společnosti Arcona Capital:
Arcona Capital je nezávislý správce nemovitostních fondů působící na trzích severní a střední Evropy. Společnost sídlí v Mnichově, podléhá dozoru nizozemského Úřadu pro finanční trhy (AFM) a aktuálně spravuje nemovitosti a finanční majetek o celkové hodnotě více než 645 milionů eur v sedmi různých zemích.

O České filharmonii:
Česká filharmonie se záhy po svém založení v roce 1896 stala nejvýznamnějším českým symfonickým orchestrem a již před první světovou válkou si na evropských scénách vybudovala značné renomé. Do historie orchestru se během více než sto dvaceti let jeho existence zapsala celá řada českých i zahraničních osobností, z nichž zejména šéfdirigenti Václav Talich, Rafael Kubelík, Karel Ančerl, Václav Neumann a Jiří Bělohlávek po sobě zanechali nesmazatelnou stopu. Od příští sezony bude šéfdirigentem a hudebním ředitelem České filharmonie světově proslulý dirigent Semjon Byčkov.

(tz)