Celostátní soutěž o TOPasistentku ČR pro rok 2009, organizovaná Asociací Profesionálů v Administrativě, má za sebou všechna vyřazovací kola a jde do finále. Přihlásili se i odvážní muži, do závěrečného klání se ale žádný z nich neprobojoval. Hlavní cenu ve formě otisku ruky ve skle tak získá letos některá z asistentek. Slavnostní večer bude moderovat Kateřina Janečková známá jako „Ošklivka Katka", určitě ale půjde o hezkou podívanou!

Soutěž, do které se přihlásilo několik stovek účastnic a účastníků z celé republiky, a která si klade za cíl ocenit nejlepší pracovníky v oboru kancelářské administrativy, byla inspirována obdobnými zámořskými i evropskými soutěžemi. Přihlásit se mohli muži i ženy s nejméně roční praxí na některé z asistentských pozic v rámci firemní správy. Mezi uchazeči se objevilo i několik mužů, kteří však v letošní nelehké konkurenci do finále nepostoupili. Závěrečný večer se uskuteční dne 7. listopadu v TOP Hotelu Praha a role moderátorky se zhostí oblíbená herečka Kateřina Janečková. Ta v televizním seriálu Ošklivka Katka ztvárnila šikovnou asistentku, takže jí téma nebude cizí.

„Letošních finalistek je celkem 8 a byly pečlivě vybrány v předkolech porotou složenou z personalistů, psychologů, odborníků na etiketu, image a styl a několika vrcholových manažerů," řekl Jan Poledník, prezident pořádající asociace. „Jedná se opravdu o velmi kvalitní asistentky, které by si již v tuto chvíli všechny zasloužily ocenění za svůj přínos pro firmy, ve kterých pracují. Vítězkou může ale být jen jedna," dodal.

Pro finalistky jsou připraveny zajímavé věcné ceny, absolutní vítězka obdrží originální dar od sklářské firmy Hunat, která se zabývá mimo jiné i velice unikátní technologií zpracování skla ve formě otisků dlaně významných osobností. Vítězka získá jedinečný otisk své pravé ruky na skleněném nosiči.

„Hlavní cenu z dílny firmy Hunat jsme vybrali právě kvůli její originalitě a také proto, že asistentka je obecně považována za ´pravou ruku´ svého šéfa či svého týmu," vysvětlila Eva Čejková ze spolupořádající agentury ConPro a doplňuje:„Soutěž byla realizována ve spolupráci s mnoha partnery, hlavními partnery letošního ročníku soutěže jsou pak dodavatel kancelářského zboží OTTO Office a internetový portál S-práce."

Finalistkami letošního ročníku soutěže TOPasistent/ka ČR 2009 jsou:

Katarína Bašná Hartmann Rico s.r.o.

Martina Koutová KempHoogstad s.r.o.

Petra Bártová HDI Versicherung AG

Ivana Kupcová Polyplasty s.r.o.

Veronika Beránková Premier-Research s.r.o.

Jana Kováříková GlaxoSmithKline s.r.o.

Helena Bureš SUN Microsystems a.s.

Veronika Kousalová Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod

Finálovou porotu tvoří:

Eliška Hašková-Coolidge (lektorka a odbornice na etiketu, česká rodačka a bývalá asistentka pěti amerických prezidentů)

Jan Poledník (prezident Asociace Profesionálů v Administrativě)

Míla Petrová (módní návrhářka)

Martina Kovářová (osobní asistentka p. Jiřího Muhlfeita, GM Microsoft pro Evropu)

Rosita Cíglerová (autorka odborných publikací pro asistentky a lektorka)

Více informací naleznete na www.topasistentka.cz.

/tz/