Netradiční módní show si ve dnech 9. až 11. října podmaní návštěvníky brněnské Galerie Vaňkovka. Poprvé v historii nákupního centra budou mít totiž diváci možnost sledovat profesionální proměnu vizáže vybraných účastníků. Nejnovější trendy letošního podzimu a zimy odhalí během tří dnů dvanáct inspirujících módních přehlídek.
 
Originální akce s názvem Vaňkovka Fashion Days - Image story je součástí tradičních módních přehlídek v brněnské Galerii Vaňkovka poprvé v historii. Návštěvníkům nákupního centra nabídne jedinečnou šanci nahlédnout do atraktivního světa modelingu. Profesionální stylisté změní vzhled dvanácti vybraných účastníků, kteří se poté před zraky veřejnosti projdou po přehlídkovém mole spolu se slavnými modelkami. Každá z dvanácti módních přehlídek diváky seznámí s jedním z účastníků vizuální proměny.

 „Cílem akce samozřejmě není radikální změna vzhledu účastníků. Rádi bychom lidem spíše poradili, jak se mohou nápaditě a osobitě oblékat. Věřím, že touto zajímavou formou podpoříme vlastní kreativitu účastníků a ukážeme jim směr, kterým by se v oblékání mohli vydat,“ vysvětlil Martin Kondrát, ředitel Galerie Vaňkovka. „Do proměny jsme vybrali jedenáct žen a jednoho muže. Nejpočetnější skupinou budou ženy ve věku mezi čtyřiceti a pětačtyřiceti lety, které si obecně méně věří. Ukážeme jim, jak jsou ve skutečnosti krásné,“ doplnil Martin Kondrát.

Moderátory podzimních přehlídek se stanou známé tváře z oblasti modelingu a z televizní obrazovky. Horké módní novinky představí Jitka Kocurová, oblíbená Pamela z filmu Účastníci zájezdu, společně s kolegou Petrem Falcem, kadeřníkem ze seriálu Ulice. Návštěvníci se mohou rovněž těšit například na profesionální modelky Anetu Parris, Kateřinou Vinařovou či Veroniku Husárovou, která se pyšní titulem Miss Slovensko 2007. Ženskou část publika potěší účast bratrů Šmahelů, kteří v roce 2008 vyhráli soutěže Muž roku a Nejhezčí tělo roku. Na přehlídkovém mole diváci spatří také baletní vystoupení členů Národního divadla Brno.

„Módní přehlídky se vždy snažíme pojmout jinak a netradičně. Proto ke spolupráci zveme stylistu a choreografa Vladimíra Franka, který má cenné zkušenosti z Francie, Itálie nebo Japonska. Pokaždé pro naši nákupní pasáž vytvoří zcela jedinečnou přehlídku s neopakovatelnou atmosférou. Zmínit musím rovněž velmi kvalitní spolupráci s agenturou Saxx a paní Martinou Ulčovou,“ připomněl Martin Kondrát.

Přehlídky v Galerii Vaňkovka jsou jednou z nejvýznamnějších událostí brněnské módní scény, čemuž odpovídá i množství představovaných módních značek. Své podzimní novinky budou v nákupním centru prezentovat například módní společnosti Levi's Store, Mustang, C&A, Peek&Cloppenburg, Steilmann či OP Prostějov. Návštěvníci budou mít možnost shlédnout kromě oděvů také novou kolekci obuvi značek Salamander, Mixer a CCC. Jednotlivé modely tradičně dotvoří módní doplňky, které zapůjčily obchody Bijou Brigitte, Klenoty Aurum, Pink, Sofie&Jane a Domi. Veškeré předvedené zboží budou moci diváci zakoupit v obchodech brněnské nákupní galerie.

Podzimní móda v Galerii Vaňkovka

Termín akce: 9. - 11. října 2009
Zahájení přehlídek: denně v 11 h, 14 h, 16 h a 18 h
Moderátoři: Jitka Kocurová, Petr Falc
Modelky: Veronika Husárová, Aneta Parris, Kateřina Vinařová a další
Modelové: Martin Šmahel, Miroslav Šmahel, Michal Jadrníček a další
Tanečníci: Michal Pimek, Veronika Kurjanová
Prezentované značky: Levi's Store, Mustang, C&A, Peek&Cloppenburg, Triumph, Apia optika, Steilmann, Salamander, New Yorker, Takko, Orsay, CCC, OP Prostějov, Mixer
Módní doplňky: Bijou Brigitte, Klenoty Aurum, Pink, Sofie&Jane, Domi

/tz/