grand-jour-de-champagne.jpg
Listopad se zdá být ještě daleko, ale pro agenturu Krekom a pro House Champagne Group budou následující měsíce ve znamení příprav významné události. Ve dnech 5. - 6. listopadu prožijí Praha a její obyvatelé i návštěvníci již třetí ročník svátku champagne - Grand Jour de Champagne, jež se stává stálicí na nebi požitků pro všechny smysly.

Grand Jour de Champagne je svátkem lahodného moku, který přesahuje rámec České republiky a všichni, kdo již okusili jeho atmosféru ať už na straně hostů nebo vystavovatelů a partnerů, věří, že se zapíše do srdcí milovníků champagne z celé Evropy. Champagne není jen lahodný nápoj, toto jméno nese prvotně kraj, kde se réva určená pro výrobu champagne rodí a kde po několik generací s láskou vyrábějí nápoj oblíbený po celém světě.

Libor Bouček a Grand Jour de Champagne:
Libore, jak se z Vás stal milovník a odborník na champagne?
„Dovedl mě k němu můj kamarád Ondřej Balík, který mě onehdá na golfu v Dýšiné spatřil, kterak popíjím Moeta a žiji v představě, že znám champagne. Ukázal mi tu neuvěřitelné množství champagne domů a radostí, kterou champagne je.“

Účastnil jste se loňského ročníku Grand Jour de Champagne, čím přispějete letos?
„Účastnil jsem se obou předchozích ročníků Grand Jour de Champagne a myslím si, že letošní třetí ročník bude kromě prezentace nejlepších šumivých vín světa také nezapomenutelným kulturním zážitkem. Doufám, že přispěji coby fundovaný průvodce.“

Champagne a gastronomie – máte nějaký pokrm, který nejraději konzumujete se champagne?
„Oblíbil jsem si rilettes a spoustu dalších pochutin, ale myslím, že právě aktivity House Champagne Épernay Prague a zejména Grand Jour dokazují, že champagne se dá kombinovat skoro se vším. A divím se, podobně jako vinaři z okolí Remeše, že se k jídlu stále ještě podávají tichá vína.“

Růžové champagne je obvykle oblíbené u dam, jaký je Váš pohled?
„Je vynikající nejen k dezertům, ale například i k sushi, vypadá skvěle a každá dáma je ještě krásnější s číší neopakovatelného rosé...Na Grand Jour bude část programu věnována právě champagne Rosé.“Při přípravě třetího ročníku Grand Jour de Champagne je na co navazovat. Druhý ročník této grandiózní akce navštívilo téměř tisíc hostů, své skvosty předvedlo dvacet champagne domů a partneři akce ukázali vše, co k champagne neodmyslitelně patří. Vždyť champagne není pouze nápoj; podmanivý půvab světa champagne je utvářen celým souhrnem atributů – od slavnostní atmosféry, elegantního skla přes vybrané lahůdky až po nejvyšší ztělesnění luxusu. Luxusu, který má však pramálo společného se snobismem. Ušlechtilost nápoje daná mimo jiné mimořádnými a výlučnými podmínkami kraje Champagne i neúnavná práce a zaujetí jeho výrobců způsobují, že se champagne stalo symbolem luxusu v tom nejlepším slova smyslu. Kdo nezažil Grand Jour de Champagne, bude mít jedinečnou příležitost okusit, jaké prožitky tento nápoj přináší.

Tradičním svatostánkem akce se stal Obecní dům v Praze, jehož krása se k takovéto příležitosti mimořádně hodí. Ostatně Obecní dům vznikl ve stylu secese, stylu, který k nám zavítal z Francie, navíc v době, kdy vliv francouzského šarmu a životního stylu ovlivnil život u nás. Letos však nezůstane „jen“ u Francouzské restaurace a dalších salonků Obecního domu, hlavní exhibice champagne proběhne v nejproslulejším sále – ve Smetanově síni. Třetí ročník Grand Jour de Champagne slibuje ještě více zážitků, ke kterým bude patřit i větší propojení s kulturními akcemi.
I když myšlenky na léto navozují dojem, že listopad snad ani nepřijde, již nyní je zřejmé, že ani šedivá clona podzimních dnů, kdy už i babí léto odezní, nemusí být vůbec nudná. S Grand Jour de Champagne se dny rozjasní!
www.champagne-grandjour.cz

/tz/