barbie-je-padesat.jpgSpolečnost Zlaté Mince - Numismatika nabízí stříbrnou kolorovanou minci špičkové kvality k příležitosti 50. narozenin panenky Barbie.Barbie je světově nejznámější a nejprodávanější panenka, poprvé představená na American International Toy Fair (největší veletrh hraček ) 9. března 1959. Na tento den také připadají oficiální narozeniny panenky Barbie.


Ta první měla zlaté náušnice, rudé nehty a obrovské sluneční brýle. Vynálezce panenky Barbie byla paní Ruth Handlerová. Vytvořila jí pro svou dceru Barbarru, po které panenku také pojmenovala. Většina panenek Barbie a jejich příslušenství je vyráběna v poměru přibližně 1:6.

 

 

Šaty pro Barbie šili vždy světoznámí návrháři. Mezi nimi i Armani, Givenchy, Calvin Klein, Versace, Vivienne Westwoodová, Christian Dior, Diane Von Fürstenbergová, Dolce & Gabbana, Gucci či Oscar de la Renta.
Panenku vyrábí společnost Mattel, Inc.

Specifikace mince:

Autor: Raphael Maklouf
Ražba: The Perth Mint
Emitent: Tuvalu
© Mattel

průměr: 40,6 mm, hmotnost: 31.135 g, síla: 4 mm
ryzost: 999/1000 Ag
nominál : 1 Dollar (TVD)
náklad: 20.000 ks

Cena: 1340 Kč

Zboží lze zakoupit ve specializovaných prodejnách Zlaté Mince - Numismatika v Praze v budově Obecního domu a ve Vsetíně v budově Komerční banky nebo objednat na internetových stránkách www.Zlate-Mince.cz

/tz/