Modrá pyramida připravila pro své klienty unikátní nabídku: úvěr do 300 000 Kč s vyřízením do 24 hodin. Modrá pyramida přichází na trh s novinkou. Pod názvem Rychloúvěr nabízí svým stávajícím klientům rychlé a jednoduché řešení běžných modernizací a rekonstrukcí bydlení, jako je například zateplení fasády, výměna oken, modernizace koupelny nebo kuchyně. Klient si může půjčit až 300 000 Kč a hlavní předností je rychlé vyřízení - a to do 24 hodin, s minimem potřebných dokladů a bez nutnosti ručitele. A navíc pro klienty, kteří pravidelně spoří i bez dokládání příjmů.

Výhody Rychloúvěru:
•    bez zajištění –  tzn. bez nutnosti ručitele nebo zástavy nemovitostí 
•    bez doložení příjmů (po splnění podmínek)
•    maximální výše úvěru  300 000 Kč
•    daňová úspora ze zaplacených úroků z úvěru
•    úroková sazba  6,29 % p.a. (při naspoření min. 20 % cílové částky) a 6, 59 % p..a. (bez akontace), a to při uzavření Modrého konta nebo Modrého konta plus
STAVEBNÍ SPOŘENÍ ON-LINE 

Prostřednictvím aplikace Mojebanka Komerční banky mohou mít klienti Modré pyramidy přehled o svém spořicím i úvěrovém účtu a také uzavřít novou smlouvu o stavebním spoření. Klient tak nemusí navštěvovat pobočku banky ani si s bankou vyměňovat poštou tištěné dokumenty. To znamená, že vše vyřídí v pohodlí svého domova, včetně převodu peněz na svůj účet stavebního spoření. Tuto službu mohou klienti  Modré pyramidy a Komerční banky využít hlavně  před koncem roku, kdy zájem o stavební spoření již tradičně narůstá a klienti tak řeší jeho založení na poslední chvíli.  Stačí mít přístup do aplikace  Mojebanka  od Komerční banky. 

NOVĚ  NA www.modrapyramida.cz

Po úspěšném uvedení webové televize přichází Modrá pyramida s další novinkou v elektronické komunikaci –  spouští na svých webových stránkách novou sekci „zábava“, kde kromě jiného najdete poprvé v ČR unikátní „mluvící pohlednice“, které můžete poslat svým přátelům. Tato pohlednice umí „přeříkat“ cokoliv, co napíšete.    
 
_______________________________________________________________________Ke 30.9. 2008  dosáhly vklady  klientů  61,3 mld. Kč a bilanční objem úvěrů  37,4 mld. Kč, celkem  Modrá pyramida evidovala  843 tis. smluv o stavebním spoření s cílovou částkou  221 mld. Kč.  Za tři čtvrtletí spořitelna poskytla 13 169 úvěrů v objemu 8,2 mld. Kč,  uzavřela 109 071 smluv o stavebním spoření vč. navýšení a  17 315 tzv. modrých produktů, z nichž jsou nejoblíbenější Modré konto a Modré konto plus, Modrá kreditní karta , ale i Modrá půjčka.

Finanční výsledky Modré pyramidy v prvních devíti měsících roku byly velice dobré a management očekává, že trend růstu bude pokračovat i nadále. Kapitálová pozice je silná a pohybuje se vysoko nad požadovaným minimem. Investiční politika MPSS je velmi konzervativní, investiční  portfolio Modré pyramidy zahrnuje pouze dluhopisy vydané Českou republikou a Komerční bankou. Úvěrové riziko klientů je pokryto obezřetným způsobem, za prvních devět měsíců tohoto roku nebyly zaznamenány žádné indikace zhoršování jeho kvality.

 
Vybrané klíčové finanční ukazatele:
Ukazatel    30.09.2007    30.09.2008
Čistý zisk (mil. Kč)    350,6    464,2
Kapitálová přiměřenost (%)    9,42    9,81
Objem klientských vkladů (mld. Kč)    58,7    61,3
Objem úvěrů – btto (mld. Kč)    29,5    37,4Modrá pyramida je dynamickou stavební spořitelnou, která se profiluje jako „banka pro rodinu“ a tomu odpovídá kvalita služeb i rozsah nabídky bankovních a pojišťovacích produktů.  100% akcionářem Modré pyramidy stavební spořitelny, a.s. je  Komerční banka, a.s.

/tz/