nejvetsi-vystava-diamantu.jpg

Česká společnost Diamonds International Corporation – D.I.C. a.s k příležitosti otevření svého nového Showroomu pořádá výstavu diamantů a diamantových šperků. Mezi 3. a 8. prosincem bude možno shlédnout plejádu těch nejkrásnějších klenotů a diamantů, jaké si jen lze představit. Tato ojedinělá výstava představí veřejnosti diamanty ve velikosti od 1 do 11 karátů, přičemž hodnota největšího z nich přesahuje jeden milion eur a celková hodnota vystavovaných exponátů je 6 milionů eur!

Na výstavě je k vidění na sedmdesát diamantů, jejichž hodnota dosahuje 152 milionů Kč (přes 6 milionů eur). Svou krásou okouzlí rovněž briliantové šperky, mezi nimiž vyniká prsten v hodnotě 7,2 mil Kč. Ing. Přemysl Synek, člen antverpské diamantové burzy a generální ředitel D.I.C., popsal jedinečnost tohoto šperku slovy: „Prsten se žlutým citrusovým 3-karátovým briliantem a s osmi růžovými brilianty o celkové váze 2 karáty patří mezi nejluxusnější šperky v naší nabídce. Dále bych návštěvníkům doporučil pokochat se krásou největšího vystaveného diamantu, jehož váha dosahuje 11,83 karátů a cena je 1 308 881 eur. Jeden z nejkrásnějších diamantů u nás fascinuje svou čistotou IF a barvou G.“
 
Diamant byl odjakživa symbolem bohatství, společenského postavení a prosperity. Tyto drahé kameny mají vysokou estetickou i finanční hodnotu, vzhledem k omezeným zdrojům jejich cena roste a jsou tudíž stále častěji využívány k investičním účelům. V době, kdy se svět ocitá v ekonomické krizi, dosáhly některé diamanty za posledních 12 měsíců až 50% zhodnocení.

Výstava probíhá od 3. do 8. prosince každý den od 10:00 do 19:00 hod v Showroomu D.I.C. v ulici Široká 15, Praha 1.

/tz/