Praha, 30. dubna 2008 – Novinky z řad vestavných spotřebičů předvedla na 17. ročníku mezinárodní výstavy kuchyňského vybavení Eurocucina v italském Miláně společnost Indesit Company. Ve dnech 16. – 21. dubna zde vystavovala nové vestavné spotřebiče značky Indesit, trouby Hotpoint-Ariston se zvětšeným objemem nebo indukční multifunkční vařič Scholtés. Vaření se spotřebiči Scholtés před zraky hostů demonstroval známý francouzský šéfkuchař Philippe Rogé, který se podílí na vývoji produktů této značky. Akce se zúčastnilo také 29 českých a slovenských obchodních partnerů společnosti Indesit.

Indesit Company byla ve dnech 16. – 21. 4. 2008 jedním ze 135 vystavovatelů 17. ročníku veletrhu kuchyňského vybavení Eurocucina. Prezentovala tu vestavné spotřebiče značek Hotpoint-Ariston, Scholtés a Indesit. Eurocucina se koná každý druhý rok v italském Miláně a je zásadní událostí svého druhu na mezinárodní úrovni.

Zajímavou novinkou z řady vestavných spotřebičů Hotpoint-Ariston Experience, jsou trouby Open Space s objemem 70 l. Oproti běžným vestavným troubám s objemem 58 l nabízejí o 20 % větší kapacitu. Troubu lze využít k pečení až ve 4 úrovních nebo ji rozdělit na dva pečící prostory (48 l a 20 l), ve kterých je možné péci současně při různé teplotě či odděleně s úsporou energie a času. Trouby Open Space se řadí se do energetické třídy A a na český trh budou uvedeny v září 2008.

Revolučním výrobkem značky Scholtés je multifunkční vařič Multiplo se zabudovanou nádobou na vaření. Bez použití hrnců či pánví nabízí 5 různých způsobů úpravy jídla: vaření v páře, vaření při nízké teplotě, úpravu varem, pečení a smažení. Na český trh se Multiplo dostane v průběhu příštího roku. Ve výstavním stánku Indesit Company demonstroval přednosti spotřebičů Scholtés francouzský šéfkuchař Phillipe Rogé, který se podílí na jejich vývoji.

Značka Indesit, která zaujímá jednu z vedoucích pozic na trhu volně stojících domácích spotřebičů, na veletrhu Eurocucina uvedla novou kolekci vestavných spotřebičů s názvem Prime. Zahrnuje kompletní vybavení pro moderní kuchyni – od chladniček a myček, přes varné desky a trouby, až po odsavače par. Její design vytvořil italský návrhář Giorgetto Giugiaro, který dlouhodobě spolupracuje se společností Indesit Company při vývoji spotřebičů značky Indesit. Z jeho dílny pochází například pračka Indesit Moon, která byla v loňském roce oceněna několika prestižními cenami za design a technologické inovace. Českým zákazníkům bude řada Indesit Prime k dispozici od ledna 2009.

„Eurocucina je jednou z nejvýznamnějších událostí roku v oblasti kuchyňského vybavení. Pro společnost Indesit je velice důležité, že jsme se této akce mohli zúčastnit a vystavovat to nejlepší z kategorie vestavby všech našich značek. Rádi jsme přizvali také obchodní partnery z České i Slovenské republiky,“ řekla Barbara Ferrazzi, country manažerka pro ČR a SR.

/tz/